پنج شنبه, 29 آبان 1393 20:28

ܡܘܬܐ ܟܡ ܚܪܒܐ ܩܐ ܨܒܝܐ ܕ ܥܪܩ+ܨܘܪ̈ܝܬܐ

ܡܘܬܐ ܟܡ ܚܪܒܐ ܩܐ ܨܒܝܐ ܕ ܥܪܩ+ܨܘܪ̈ܝܬܐ

 

ܡܢ ܒܬܪ ܨܚܘܪܘܬܐ ܕ ܙܘܕܐ ܡܢ 1500 ܒܝܬܘܬܐ ܡܢ ܥܡܪܢܐ ܕ ܦܢܝܬܐ ܕ ܐܙܘܝܗ ܒ ܡܥܪܒܐ ܕ ܪܡܕܝ 18 ܨܒܝܐ ܒ ܥܠܬܐ ܕ ܚܪܒܝܘܬܐ ܕ ܗܘܐ ܡܝܬܠܗܘܢ.کودکان عراقی
این بیانیه می افزاید: رئیس شورای استانداری الانبار تاکید کرده که عناصر گروهک تروریستی داعش در تاریخ 29/10/2014 تمامی اموال و دارایی ها و حتی خودروهای این خانواده ها را مصادره و سپس آنها را مجبور به ترک منزل خود کردند و همین امر باعث شد که این خانواده ها، با پای پیاده از راه های بیابانی عازم شهرستان حدیثه شوند.
کودکان عراقی
وزارت حقوق بشر عراق خاطرنشان کرده که پیاده روی طولانی مدت این خانواده ها در شرایط بسیار دشوار، بدون غذا و آب، باعث مرگ 18 کودک و بیماری شماری از زنان و سالخوردگان شده است.

خانم "والری آموس" معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان دوستانه، با اشاره به این که  700 کودک عراقی (پس از حمله تروریست های داعش) تاکنون کشته و شمار زیادی قطع عضو شده اند، رویدادهای عراق را فاجعه منطقه ای توصیف کرد و گفت: نیمی از آوارگان عراقی، کودک هستند.
کودکان عراقی
خاطرنشان می شود که به دنبال سیطره عناصر تروریستی داعش بر چند شهر و منطقه عراق، این کشور شاهد بزرگ ترین موج آوارگان در تاریخ خود است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید