یکشنبه, 04 تیر 1396 10:20

اسقف کلدانی های جهان فرارسیدن عید فطر را تبریک گفت

اسقف کلدانی های جهان فرارسیدن عید فطر را تبریک گفت
به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از تی نیوز «لویس ساکو»، اسقف مسیحیان کلدانی ضمن ستودن تلاش های قهرمانانه نیروهای امنیتی عراق، فرا رسیدن عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری السومریه، «لویس ساکو»، اسقف مسیحیان کلدانی در بیانیه ای که پایگاه خبری سومریه نیوز آن را منتشر کرد، فرا رسیدن عید فطر را پیشاپیش به مسلمانان تبریک گفته و برای آن ها آرزوی سلامت، توفیق و سعادت کرد.
وی همچنین ضمن قدردانی از نقش آفرینی قهرمانانه نیروهای مسلح ارتش، پلیس و حشد شعبی عراق در مبارزه با داعش، نسبت به قربانی شدن شهروندان بی گناه در موصل و دیگر مناطق توسط تروریست ها ابراز ناراحتی کرد.
ساکو در این بیانیه ضمن دعوت از همگان به حمایت از شهروندان و تلاش برای کمک به آوارگان در این تابستان بسیار گرم و بهبود بخشیدن به شرایط زندگی برای آن ها و حفظ کرامتشان، تصریح کرد: ما به عنوان مسئولین کلیسای کلدانی هرچه در توان داشته باشیم به آنها تقدیم کرده و به کمک های خود به آن ها ادامه می دهیم.
وی همچنین از مراجع دینی مسلمانان، مسیحیان، ایزدی ها و صائبی ها خواست در اشاعه ارزش های مشترک و ایجاد آگاهی ملی، فرهنگی، اجتماعی و تقویت روحیه همکاری و همبستگی در منافع عمومی با یکدیگر متحد شوند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که سختی های چند سال اخیر از کشتار و خونریزی توسط امثال داعش بتواند درسی بزرگ به ما دهد تا بتوانیم راه و روش صلح، امنیت، وحدت، شکوفایی و همزیستی را بیابیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید