دوشنبه, 09 مرداد 1396 12:30

آغاز هفدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جهان در ارومیه

آغاز هفدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جهان در ارومیه

ارومیه-رادیو آشوری  هفدهمین دوره جشنواره فرهنگی - ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام تموز با حضور ورزشکارانی از عراق، ارمنستان و ایران /تهران، اهواز و ارومیه/ در ارومیه آغاز شد.

به گزارش سایت رادیو آشوری  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی شامگاه یکشنبه در آئین افتتاح این جشنواره بیان کرد: آذربایجان غربی و شهر ارومیه رنگین کمانی از اقوام و ادیان مختلف بوده و مردمان آن سالهاست که در کنار هم با صلح و صمیمت زندگی مسالمت آمیزی دارند.
حجت الاسلام محمدباقر کریمی برگزاری جشنواره جم تموز را نشانه اتحاد بین اقوام و ادیان ایرانی دانست و ادامه داد: تدبیر دولت دکتر روحانی در تقویت اتحاد، همزیستی مسالمت آمیز افزایش نشاط اجتماعی در سال های اخیر تاثیرگذار بوده است.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه نیز گفت: جام تموز از 17 سال پیش به همت نماینده آشوریان در مجلس و با حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران به صورت بین المللی اجرا می شود.
استنلی سیمونز اظهار کرد: برگزاری جام تموز در ایران به نوعی خنثی کردن تبلیغات سوء دشمنان و به نمایش گذاشتن نعمت آزادی و استقلال برای اقلیت های دینی به شمار می رود و می تواند الگویی برای دیگر کشورهای منطقه محسوب شود.
این جشنواره با حضور 250 ورزشکار در قالب 40 تیم ورزشی در باشگاه انجمن آشوریان ارومیه و در رده های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان آغاز به کار کرد و تا روز شنبه، 14 مرداد سال جاری ادامه می یابد.
رقابت های ورزشی هفدهمین دوره از جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان در 6 رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج و تنیس خاکی مردان و زنان از عصر امروز /دوشنبه/، 9 مرداد ماه آغاز می شود. 

در این جشنواره دریاوش عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور دعای شکرگزاری را به جا آورد.
تموز چهارمین ماه آشوریان و به عنوان ماه شکرگزاری، فراوانی و نعمت است و در این ماه کشاورزان با برداشت محصولات کشاورزی خود به وفور نعمت می رسند.
جام تموز آشوریان از 33 سال قبل تاکنون در شهر ارومیه آغاز شده و مدت 17 سال است به صورت بین المللی با حضور تیم های خارجی برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید