دوشنبه, 13 شهریور 1396 10:16

بیش از ۶۵ بانوی مسیحی در اسارت داعش در عراق

بیش از ۶۵ بانوی مسیحی در اسارت داعش در عراق

به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از تی نیوز  «ایاد کاکایی» وکیل داوطلب و و بلند پایه دادگاه جنایی عراق، که بر روی پرونده جنایات گروه تروریستی تکفیری داعش علیه کُردها تحقیق می کند، از دربند بودن بیش از ۶۰ بانوی مسیحی عراق در چنگال داعش خبر داد.

وی در این باره افزود: در کنفرانس بین المللی سالانه دادگاه جنایی، گزارش هایی از جنایات گروه تروریستی داعش علیه اقلیت های دینی و مذهبی در عراق ارائه شد که شامل جنایات این گروه وحشی علیه مسیحیان بود.

در این گزارش تاکید شده بود که علیرغم آزادسازی بسیاری از مسیحیان دربند داعش، بیش از ۶۸ بانوی مسیحی عراقی از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون در اسارت این گروه تروریستی به سر می برند.

گفتنی است گروه تروریستی تکفیری داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی با همکاری برخی قبائل و نیروهای دولتی عراق، بر بخش های وسیعی از شمال این کشور تسلط یافتند و در بسیاری از پیروان اقلیت های دینی و نیز شیعیان را از دم تیغ گذراند.

اکنون با پیشروی روز افزون و سریع نیروهای مردمی و ارتش عراق در مناطق تحت کنترل داعش، تنها بخش اندکی از تحت یوغ این گروه تروریستی باقی مانده است ولی همچنان اسرای ایزدی و مسیحی در اسارت داعش قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید