سه شنبه, 28 شهریور 1396 11:09

بشار اسد: به هیچ احدی اجازه نابودی کشورمان را نمی‌دهیم

بشار اسد: به هیچ احدی اجازه نابودی کشورمان را نمی‌دهیم

بشار اسد تاکید کرد: مسیحیان میهمانان یا پرندگان مهاجری در سوریه نیستند بلکه اساس وجود کشور هستند و بدون آنها سوریه متنوعی که ما می‌شناسیم وجود نخواهد داشتبه
 
بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار سراسری با جوانان سریانی سوریه در سال 2017 در حضور مار اغناطیوس آفراهام دوم، اسقف انطاکیه و سایر سریانی‌های ارتدوکس و تعدادی از راهبان گفت: سوریه کشوری هم‌جنس و یکجور است که و همزیستی در آن نیست. تفاوتی میان این دو مفهوم است. همزیستی یعنی قبول دیگری به اجبار در حالی که هم‌جنس بودن یعنی زندگی کامل بدون هیچ تفاوتی.

وی تصریح کرد، اساس سوریه همان هم‌جنس و مشابه بودن است.

خبرگزاری رسمی سوریه: رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد، برخی مسیحیت را در منطقه ما با هدف اختلال در هم‌جنس بودنی که داریم، هدف قرار می‌دهند و برخی طوری عمل می‌کنند که منطقه را به کشورهای طایفه‌ای و دینی تقسیم کنند تا مشروعیت موجودیت دولت یهود در فلسطین اشغالی را محقق کنند.

وی ادامه داد: این را به حرمت خون‌های ریخته شده در دفاع از سوریه، عزت و وحدت و تنوع آن هیچ سوری قبول نمی‌کند.

بشار اسد تصریح کرد: شکست تلاش‌های فشار بر مسیحیان دشمنان ما را به هدف قرار دادن آنها از طریق ضربه زدن به اسلام به واسطه افراط‌گرایی واداشت و آنها تلاش می‌کنند تفکر افراطی را که هیچ دیدگاه مخالف خود را نمی‌پذیرد، ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان سوری‌ها هرگز به هیچ احدی اجازه نداده و نخواهیم داد که کشورمان را به خاطر محدود بودن دیدش یا تفکرات منفی‌اش نابود کند.

این در حالی است که اسد روز گذشته نیز میزبان هیئتی از پارلمان ایتالیا بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید