شنبه, 01 مهر 1396 10:15

درخواست نماینده آشوری مجلس برای ثبت جهانی کلیسای حضرت مریم

درخواست نماینده آشوری مجلس برای ثبت جهانی کلیسای حضرت مریم

به گزارش سایت رادیو آشوری ، وناتن بت کلیا در کلیسای حضرت مریم شهر ارومیه با قدردانی از حضور دکتر لاریجانی به جهت حضور در این کلیسا گفت: کلیسای حضرت مریم ارومیه قدیمی ترین کلیسای جهان است  و لازم می دانم از اقدامات مسئولان استان آذربایجان غربی به جهت تلاش و کوشش در نگهداری این کلیسا قدردانی می کنم.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهر ارومیه و روستاهای منطقه بیش از یکصد کلیسا با قدمت هزار و بیش از هزار سال وجود دارد که می بایست به آنها رسیدگی شود که از دکتر لاریجانی درخواست می کنم مساعدت های لازم در زمینه ثبت کلیسای حضرت مریم  ارومیه را در سازمان جهانی یونسکو را داشته باشند.

او افزود: سالانه هزاران نفر از مردم از کلیسای حضرت مریم  در شهر ارومیه بازدید می کنند. در شهر ارومیه ترک و فارس و کرد و آشوری و ارامنه با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و به دنیا نشان می دهند که زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان وجود دارد.

بت کلیا تصریح کرد: مدعیان حقوق بشر و دموکراسی همواره با ادعاهای واهی، ایران را محکوم می کنند که حقوق اقلیت های دینی را رعایت نمی کنند و این در حالی است که باید به آنها گفت که چشم ها و گوش های خود را باز کنید که ما در کمال آرامش در ایران زندگی می کنیم و امروز رئیس مجلس به بازدید کلیسای حضرت مریم  آمده است.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی افزود: از شهردار و سایر مسئولان استانی برای توجه به میراث فرهنگی و کلیسای حضرت مریم (س) ارومیه قدردانی می کنم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید