چهارشنبه, 03 آبان 1396 12:45

حملات پیشمرگه های (وابسته به مسعود بارزانی) به مناطقی در دشت نینوا در شمال عراق، صدها خانواده مسیحی را آواره کرده است.

حملات پیشمرگه های (وابسته به مسعود بارزانی) به مناطقی در دشت نینوا در شمال عراق، صدها خانواده مسیحی را آواره کرده است.

 به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از  شبکه خبری سومریه نیوز:  مشاور امور مسیحیان استاندار نینوا عراق جمعه شب گفت: حملات پیشمرگه های (وابسته به مسعود بارزانی) به مناطقی در دشت نینوا در شمال عراق، صدها خانواده مسیحی را آواره کرده است.

 «درید حکمت» در این باره گفت: ضرورت دارد، منطقه دشت نینوا از درگیری به وجود آمده میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان مصون بماند.
حکمت با اشاره به این که بهترین راه حل در این باره تبدیل منطقه دشت نینوا به یک استان مستقل است افزود: خانواده های مسیحی این منطقه، هزینه درگیری چندسال اخیر دولت مرکزی و اقلیم کردستان را می پردازند، به گونه ای که صدها خانوار مسیحی در نتیجه حملات، شهرک « تللسقف» را ترک کرده اند.
تللسقف شهرکی واقع در 30 کیلومتری شمال موصل دومین شهر مهم عراق است.
یک مقام امنیتی عراقی روز پنجشنبه (4 آبان 96) اعلام کرده بود، نیروهای پیشمرگه کرد از موشک های حرارتی و خمپاره علیه نیروهای فدرال عراق استفاده کرده اند.
ارتش عراق و پلیس فدرال این کشور از دوشنبه هفته گذشته (24 مهرماه گذشته) برای اجرای مصوبات پارلمان و دادگاه قانون اساسی به منطقه کرکوک اعزام شدند و توانستند به دلیل عقب نشینی پیشمرگه های -عمدتا وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق- به سرعت در همه این مناطق از جمله چاه های نفت و مراکز دولتی این منطقه مستقر شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید