پنج شنبه, 18 آبان 1396 21:26

رایان الکلدانی، فرمانده گردان های «بابلیون»: حکومت کردستان اقدام به تصاحب و تخریب خانه‌های مسیحیان کرده است

رایان الکلدانی، فرمانده گردان های «بابلیون»: حکومت کردستان اقدام به تصاحب و تخریب خانه‌های مسیحیان کرده است

به گزارش سایت رادیو آشوری و به نقل از خبر گزاری ها حکومت منطقه کردستان عراق اقدام به چپاول املاک اقلیت های غیر کُرد ساکن این منطقه کرده است.
ریان الکلدانی، فرمانده گردان های «بابلیون»، وابسته مسیحیان عراق امروز سه شنبه گفت که «خانه ها و اراضی متعلق به اقلیت مسیحیان در استان های اربیل و دهوک در معرض سرقت گسترده ای قرار گرفته است».
به نوشته وبگاه «إباء» عراق، کلدانی افزود: «افرادی هستند که اقدام به سرقت خانه ها و اراضی مسیحیان کرده و آن ها در اربیل و دهوک تخریب نموده و جز ممتلکات مسکونی وابسته به حکومت کردستان قرار داده اند».
این فرمانده مسیحی عراق گفت شمار این خانه ها و اراضی زیاد بوده و به اسم خانواده های مسیحی ثبت شده است.
کلدانی همچنین اظهار داشت که در مناطق «تلسقف» و «قوش» حزب دموکراتیک کردستان (به ریاست مسعود بارزانی) به برخی از ادارات دولت فدرال عراق و خانه های مسیحیان تعرض شده است.
رسانه های عراقی امروز گزارش دادند عناصر وابسته به مسعود بارزانی، رئیس سابق کردستان عراق در شهر اربیل خانه های متعلق به عرب های ساکن این شهر را تصاحب کرده یا تخریب نموده اند.
دیده بان حقوق بشر سال گذشته در تازیخ 16 نوامبر 2016 در گزارشی مفصل از اقدامات نیروهای منطقه کردستان در تخریب خانه های غیر کُرد و تغییر بافت جمعیت مناطق آزاد شده از اشغال داعش انتقاد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید