دوشنبه, 22 آبان 1396 10:15

تمایل پاپ فرانسیس برای سفر به ارومیه و بازدید از کلیسای ننه مریم

تمایل پاپ فرانسیس برای سفر به ارومیه و بازدید از کلیسای ننه مریم
به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از ایرنا رئیس مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه با اشاره به دیدار خود با معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا /واحد رم ایتالیا/، گفت: طبق اظهارات 'مت تئو گوچئونه (Guccione)'، پاپ فرانسیس (Franciscus) نیز برای سفر به ارومیه و بازدید از کلیسای ننه مریم تمایل دارد.

سید محمد صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت کلیسای ننه مریم ارومیه برای پژوهشگران مرکز مطالعات اروپا، اظهار کرد: طبق اعلام معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا /واحد رم/، این کلیسا پس از بیت لحم /زادگاه عیسی (ع)/ و کلیسای ' اورشلیم '، سومین مکان مقدس برای مسیحیان جهان است.
وی افزود: طبق بررسی های انجام شده از سوی اروپا احتمال می رود یکی از سه بشارت دهنده زرتشتی حضرت مسیح در کلیسای ننه مریم ارومیه مدفون باشد که این موضوع برای مسیحیان بسیار حائزاهمیت است.
وی آذربایجان غربی را دارای ظرفیت های ویژه گردشگری دانست و گفت: با توسعه گردشگری دینی در این استان می توان اقتصاد منطقه را متحول کرد.
صالحی با تاکید بر اینکه نباید نگاه امینتی به حوزه گردشگری وجود داشته باشد، اظهار کرد: در دنیایی که همزیستی مسالمت آمیز در اولویت قرار دارد، باید به دنبال توسعه گردشگری بود.
به گزارش ایرنا سرزمین معروف به رنگین کمان اقوام و ادیان سالهاست که در مرکز شهر ارومیه این کلیسای تاریخی را حفظ کرده است و هر یکشنبه آشوریان برای ادای فرایض دینی به این کلیسا می آیند؛ کلیسایی که یک ظرفیت گردشگری برای مسیحیان جهان به شمار می رود.
کلیسای ننه مریم که به شرق آشور نیز شهرت دارد در خیابان خیام ارومیه و در محوطه ای بزرگ قرار گرفته و در سالیان متمادی یک محوطه جدید برای کلیسا و یک برج جدید نیز در کنار آن احداث شده است.
این کلیسا یکی از آثار بی نظیر تاریخی آشوریان ارومیه بوده که در 22 آبان 1392 به شماره 1649در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید