سه شنبه, 23 آبان 1396 13:23

مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت آمریکا علیه ایرانی‌ها صادر شد

مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت آمریکا علیه ایرانی‌ها صادر شد

شعبه نهم دادگاه تجدید نظر آمریکا مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت دولت این کشور علیه اتباع ایران و پنج کشور دیگر را صادر کرد.

 یک دادگاه تجدید نظر در کالیفرنیا در حکمی اجازه اجرایی شدن بخش‌هایی از فرمان منع مهاجرت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه اتباع ایران و پنج کشور مسلمان دیگر را صادر کرد.

حکم جدید که شعبه نهم دادگاه تجدید نظر ایالات متحده، مستقر در شهر «سانفرانسیسکو» ایالات متحده صادر کرده به دولت ترامپ اجازه می‌دهد از ورود بخشی از اتباع شش کشور مسلمان به آمریکا که اصطلاحاً فاقد «ارتباطات اصیل» با اشخاص یا نهادهای این کشور هستند، جلوگیری کند. 

حکم این دادگاه در پی درخواست دولت ترامپ برای اعلام‌نظر درباره تصمیم یک دادگاه سطح پایین‌تر در هاوائی صورت گرفت. قاضی فدرال ایالت هاوائی اجرای فرمان دولت علیه اتباع شش کشور را متوقف کرده بود. 

هیئت قضایی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر در حکم جدید اعلام کرده هر یک از اتباع شش کشور ایران، سومالی، سودان، یمن، لیبی و چاد که دارای خویشاوندانی در آمریکا هستند و یا با نهادهای آمریکایی نظیر شرکت‌ها یا دانشگاه‌ها ارتباط دارند می‌توانند وارد آمریکا شوند. 

دولت ترامپ ماه گذشته فرمان اجرایی جدیدی را صاد کرد که خواستار ممنوع کردن ورود اتباع شش کشور مذکور به علاوه کره شمالی و ونزوئلا هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید