شنبه, 27 آبان 1396 10:04

ضرورت رسیدگی به مشکلات اقلیت‌های دینی ساکن در آذربایجان‌غربی

ضرورت رسیدگی به مشکلات اقلیت‌های دینی ساکن در آذربایجان‌غربی

استاندار به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از خبر گزاری تی نیوز : آذربایجان‌غربی به همراه نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در کلیسای ننه مریم ارومیه حضور یافت .

به گزارش ایسنا، «محمد مهدی شهریاری» صبح امروز به همراه یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان در کلیسای ننه مریم ارومیه حضور یافت و از قسمت های مختلف این کلیسا بازدید کرد.

شهریاری در حاشیه این بازدید گفت: هدف همه ادیان الهی، صلح، محبت و هدایت و سعادت بشری بوده است و در استان آذربایجان غربی نیز که استان اقوام و ادیان است سالیان سال است مردم و اقوام و پیروان ادیان مختلف در کنار هم بصورت محبت آمیز زندگی می کنند و امیدواریم این محبت، آرامش و مودت روز به روز بیشتر هم بشود.

وی هم‌چنین با تأکید بر ضرورت رسیدگی و رفع مشکلات اقلیت‌های دینی ساکن در استان گفت: در این راستا از مشورت چهره‌های برجسته‌ای مثل آقای بت کلیا نماینده محترم آشوریان در مجلس شورای اسلامی نیز استفاده خواهیم کرد.

بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی  نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور استاندار آذربایجان‌غربی در کلیسای ننه مریم ارومیه گفت: جامعه آشوری سالیان متمادی است که در آذربایجان‌غربی به‌ویژه شهر ارومیه در کنار برادران مسلمان و سایر اقوام زندگی توام با آرامش و محبت دارند و این استان الگوی زندگی محبت‌آمیز در کشور و دنیاست.

وی تصریح کرد: جامعه آشوری استان آذربایجان‌غربی نیز به همراه سایر مردم، در راستای توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای این استان، در خدمت استاندار جدید استان است و هرچه در توانمان باشد در این خصوص انجام می‌دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید