پنج شنبه, 09 آذر 1396 09:53

اسلام ستیزی داعش از زبان آشوریان

اسلام ستیزی داعش از زبان آشوریان

آشوریان آذربایجان غربی بر عقیده اند که داعشیانی که با ظاهری دینی، تاریخ بشر را زیر پا گذاشتند و با بریدن سر کودکان و زنان به وقیحانه ترین عمل ها دست زدند، در حقیقت تروریست های دین گریزی هستند که توسط سلطه گران و با هدف اسلام ستیزی و ایجاد تفرقه در بین ادیان الهی به وجود آمده بودند.

به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از تی نیوز  اگرچه در 40 سال اخیر گروه های سلفی ـ تکفیری در شکل های مختلف در منطقه به اسلام ستیزی پرداخته اما به اعتقاد آشوریان ساکن در آذربایجان غربی داعشیان بدترین، وحشی ترین و در عین حال سرسپرده ترین گروه از این دست به شمار می رود که تاکنون منطقه اسلامی به خود دیده است.
این گروه تروریستی به پیروان سایر ادیان الهی ساکن در سوریه و عراق از جمله آشوریان هم رحم نکرده اند تا در کنار اسلام ستیزی با ظاهری اسلامی به تفرقه افکنی بین ادیان مختلف بپردازند.
آشوریان در زیر چنگال های خون آفرین داعش، بیشترین صدمه ها را به خود دیدند، انبوه سر بریدن های فرهیختگان آشوری در کنار روحانیان درمانده و در چنگ آنان، ویرانی کلیساها و بناهای مقدس مسیحیان آشوری، فرو ریختن یادمان های تاریخ متمدن آشوریان در بین النهرین و تجاوز و نسل کشی، ره آورد خونبار و فاجعه آمیز داعش به سودای خلافت شام و عراق در گستره خاورمیانه برای آشوریان بود.
به عقیده دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان، داعشیان نه انسان و نه مسلمان هستند و اعتقادی به هیچ یک از ادیان الهی ندارد.
یوناتن بت کلیا ادامه داد: کسی را که اقدام به بریدن سر کودکان و زنان و مردان می کند، انسان خطاب کردن گناه است.
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: داعش توسط صهیونیست ها به وجود آمد و با پول عربستان جان گرفت چنانکه کلینتون اعلام کرد که ' داعش را ما به وجود آورده ایم'.
این نماینده مجلس ادامه داد: داعش برای دین ستیزی و متنفر کردن مردم از دین و فاصله انداختن بین مردم و ادیان الهی به وجود آورده بودند اما در نیت شوم خود ناکام ماندند.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه هم با بیان اینکه داعش به شکل دین و به نام دین ظاهر شده و دست به نسل کشی و قتل و غارت زد افزود: نسل کشی و قتل و عارت در هیچ یک از ادیان الهی جایی ندارد و مورد قبول نیست.
استانلی سیمونز در اثبات دین ستیزی داعشاین، ادامه داد: نه یهودیت، نه مسیحیت، نه اسلام و نه سایر ادیان الهی بریدن سر کودکان و زنان و مردان و بی حرمتی به مقدسات دینی را قبول نداشته و نخواهد داشت.
وی اظهار کرد: پشت سر داعش قدرت های بزرگ و پلیدی چون اسرائیل پنهان شده اند و با اشاره آنان گروهک ساختگی غرب دست به جنایت می زند تا اهداف آنان را پیاده کند.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه افزود: جهان سلطه برای فروش اسلحه های خود و برای اینکه کارخانه های اسلحه آنها بی نصیب از درآمد نباشند با جنگ های ساختگی و تربیت گروهک های تکفیری همانند داعش اهداف خود را دنبال می کند.
سیمونز با بیان اینکه داعش با پرچمی که بر آن عنوان ' الله اکبر' نوشته شده بود به غارت و ظلم پرداخت، گفت: این اقدام داعش برای مخدوش کردن چهره پاک دین اسلام بود.
وی ادامه داد: آنان با این اقدام تلاش کردند تا اسلام را دین خشونت و قتل و غارت معرفی کنند در حالیکه اسلام، دین رحمت و مهربانی است.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه اظهار کرد: در قرن حاضر حرکت های داعش برای منحرف کردن افکار عمومی و قرار دادن آنها در مقابل دین کاری بیهوده است زیرا بیداری بر جهان حاکم است و ملت ها با اصل تمامی ادیان الهی آشنا هستند.
عضو مجمع نمایندگان خلیفه گری ارامنه آذربایجان نیز گفت: داعش مورد قبول نه تنها هیچ یک از ادیان الهی نیست بلکه مورد قبول هیچ بشری نیست؛ هیچ انسانی قتل و عام و وحشیگری را قبول نمی کند.
پایلاک ساهاک با بیان اینکه داعش دست پرورده جهان سلطه است، ادامه داد: اقلیت های دینی نیز از گزند جنایات داعش در امان نمانده اند و آنان نیز مورد ستم قرار گرفته اند.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه شنبه 30 آبان ماه طی نامه‌ای به محضر رهبر انقلاب اسلامی، پایان سیطره شجره خبیثه داعش را اعلام کرد و این پیروزی بزرگ را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و جهان اسلام تبریک گفت.
رهبر معظم انقلاب نیز در پاسخ به این نامه ضمن تجلیل از رشادت های فرماندهان و جوانان مدافعان حرم بر غافل نشدن از کید دشمنان تاکید کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید