چهارشنبه, 29 آذر 1396 11:55

نماینده مجلس: از بی توجهی جامعه به پیشکسوتان هنر ناراحت هستم

نماینده مجلس: از بی توجهی جامعه به پیشکسوتان هنر ناراحت هستم

 به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از ایرنا :یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان میهمان موسسه هنرمندان پیشکسوت شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، یوناتن بت کلیا با حضور در موسسه هنرمندان پیشکسوت با مدیرعامل و چند تن از هنرمندان پیشکسوت دیدار و گفت وگو کرد و از نزدیک در جریان اوضاع و احوال این موسسه قرارگرفت.
در این بازدید سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه با اشاره به مکاتبات و اسناد مربوط به حمایت‌های بت کلیا از این موسسه در سال 94، او را تنها نماینده مجلس شورای اسلامی دانست که به طور خاص و دلسوزانه پیگیر مسائل و مشکلات این موسسه بوده و نقش او را در برقراری ارتباط با دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و حامی اول پیشکسوتان بسیار موثر دانست، ارتباطی که در نهایت منجر به حمایت های جدی و مستمر دکتر نوبخت از هنرمندان پیشکسوت، اختصاص بودجه، خرید ساختمان و رفع بسیاری از موانع و هموار شدن مسیر پر فراز و نشیب این موسسه نوپا شد.
مریم معترف، صفا آقاجانی، هوشنگ توکلی، ژرژ پطروسی، محسن علی اکبری ( عضو هیئت مدیره) از هنرمندان پیشکسوت به نمایندگی از اعضا این موسسه در این جلسه حاضر بودند، همچنین آلبرت کوچویی رئیس انجمن آشوریان تهران و از اعضا موسسه هنرمندان پیشکسوت و احسان حاجی‌پور( نویسنده و کارگردان تئاتر) نیز یوناتن بت کلیا را در این بازدید همراهی می‌کردند.
در ادامه محسن علی اکبری عضو هیات مدیره و سایر هنرمندان پیشکسوت حاضر در جلسه به بیان دغدغه‌ها و اهداف پیش روی موسسه پرداختند و در خصوص برنامه‌های آتی این موسسه صحبت کردند.
در ادامه بت‌کلیا با تشکر از مدیرعامل این موسسه و هنرمندان پیشکسوت به خاطر همت والایشان در پیشرفت چشمگیر موسسه، آمادگی خود را مبنی بر هرگونه همکاری اعلام کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به سخن حضرت امام(ره) در روزهای اول انقلاب اسلامی درباره اقوام و ادیان مختلف ایرانی و اینکه همه امت واحده هستیم، این سخن گوهر بار را به عنوان یادگار برای خود همیشه ماندگار دانست و به عنوان یک ایرانی خود را مسئول پیگیری مسائل و مشکلات عموم اقشار از جمله هنرمندان طراز اول و پیشکسوت دانست.
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان ادامه داد: هرآنچه که در توان داشته باشم برای اعتلای هنر این سرزمین دریغ نخواهم کرد.
وی با اشاره به هنرمندان بزرگ جامعه آشوری از جمله آلبرت کوچویی و ژرژ پطروسی و ... که بیش از 50 سال از زندگی خود را در راه هنر صرف کرده اند، از آنها به عنوان مفاخر فرهنگی این سرزمین نام برد و خود را مدیون تلاش این هنرمندان دانست.
در پایان این جلسه مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در جمع هنرمندان حاضربا اهدای لوح سپاس و یک تابلوی نفیس هنری از زحمات یوناتن بت کلیا در حمایت از این موسسه تقدیر به عمل آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید