چهارشنبه, 29 آذر 1396 12:03

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان: ارومیه شایسته معرفی شدن به عنوان پایتخت اقوام و ادیان است

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان: ارومیه شایسته معرفی شدن به عنوان پایتخت اقوام و ادیان است

رومیه به گزارش سایت رادیو آشوری : دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان با اشاره به برخورداری مسیحیان از آسایش و امنیت کامل در ایران به ویژه شهر ارومیه گفت: این شهر شایسته معرفی شدن به عنوان پایتخت اقوام و ادیان در دنیاست.

به گزارش ایرنا، یوناتن بت کلیا روز دوشنبه در اولین نشست علمی 'تعایش و گفت و گو' که در دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: نباید در تقویت اتحاد میان اقوام و ادیان به بحث های تئوری بسنده کرد و باید به صورت عملی این اتحاد را تبیین کرد.
وی با بیان اینکه نباید اجازه داد عده ای افراطی چهره ای مخدوش از دین نمایان کنند، گفت: مسیحیان جهان برای نشان دادن تعامل مناسب بین پیروان ادیان مختلف در ایران به ویژه شهر ارومیه آمادگی کامل دارند.
به گزارش ایرنا، اولین نشست ملی فرهنگ تعایش(باهم زیستی) و گفت و گو همزمان با روز جهانی عاری از خشونت و افراطی گری مصادف با 27 آذر سال جاری در ارومیه برگزار شد.
محققانی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، نماینده مقام معظم رهبری، نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و اساتید برجسته دانشگاهی در این نشست علمی حضور داشتند.
آذربایجان غربی با وجود سکونت تاریخی اقوام و ادیان مختلف الهی در این استان از گذشته های دور به سرزمین رنگین کمان اقوام و ادیان شهرت یافته است و نماد تعایش ایران زمین به شمار می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید