سه شنبه, 05 دی 1396 11:38

لاریجانی: مبارزه با جهل و خشونت از تعالیم حضرت مسیح است

لاریجانی: مبارزه با جهل و خشونت از تعالیم حضرت مسیح  است
ارومیه-به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از ایرنا : رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی خطاب به آشوریان ایران، آغاز سال نو میلادی و تولد پیامبر صلح و دوستی را تبریک گفت و مبارزه با جهل و خشونت را از تعالیم آن حضرت عنوان کرد.

به گزارش ایرنا علی لاریجارنی در این پیام که شامگاه روز دوشنبه توسط دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت مسیح (ع) در ارومیه قرائت شد، آورده است: بدون شک تعالیم حضرت عیسی (ع) در گسترش پیوندهای عاطفی و دوستی در سراسر جهان بسیار موثر خواهد شد.
رئیس مجلس ادامه داده است: مهربانی این پیامبر بیش از هر زمان دیگری بنیاد امروز بشری است و پیروان این پیامبر با عمل به فرامین و بشارت های ایشان می توانند زمینه های صلح و دوستی را در جهان جلوه گر کنند.
وی افزوده است: اینجانب ضمن شادباش این مناسبت به تمام پیروان عیسی مسیح (ع) به ویژه هموطنان مسیحی، زندگی توام با صلح و آرامشی را برای همگان آرزومندم.
به گزارش ایرنا مراسم گرامیداشت میلاد مسیح (ع) با حضور آشوریان ارومیه، مسئولان محلی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان ساعتی قبل در کلیسای ننه مریم ارومیه برگزار شد.
آئین مربوط به میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) موسوم به 'عشای ربانی' از دیرباز و همزمان با 25 دسامبر /4 دی/ در کلیسای تاریخی ننه مریم ارومیه به عنوان دومین کلیسای جهان پس از 'بیتلحم' برگزار می شود و آشوریان ارومیه سنت دیرینه نیایش و احترام به مقام شامخ آن حضرت را به جا می آورند.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی چندی پیش در سفر به ارومیه از این کلیسای تاریخی بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید