چهارشنبه, 13 دی 1396 11:37

بت کلیا: اقلیت‌های دینی در برگزاری مراسم خود مستقل و آزاد هستند/ قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران سیاسی است

بت کلیا: اقلیت‌های دینی در برگزاری مراسم خود مستقل و آزاد هستند/ قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران سیاسی است

یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس، قطعنامه‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران را سیاسی می‌داند و می‌گوید: اقلیت‌های دینی در ایران مراسم دینی و مذهبی خود را به صورت مستقل و آزادانه برگزار می‌کنند و در مناسبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مانند سایر شهروندان حضور دارند.

 

اقلیت‌های دینی در برگزاری مراسم خود مستقل و آزاد هستند/ قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران سیاسی استبه گزارش رادیو آشوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سال ۲۰۱۸ میلادی در حالی آغاز شد که جهانیان سالی پراز هراس و خشونت را پشت سر گذاشتند. بسیاری از مردم جهان در اندیشه تهدیدات پیش رو در سال جدید هستند؛ امّا با تمام تهدیدات و گسترش تروریسم و افراطی‌گری در اغلب کشورها، سال ۲۰۱۷ نیز از بدترین بحران‌ها عبور کرد و تمام شد. جهان امروزی، متشکل از اقوام و قومیّت‌های مختلف است و برای اینکه بتوانند به دور از تبعیض در هر کشور همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند باید تمهیداتی برای رعایت حقوق آن‌ها در نظر گرفته شود.

مسئله رعایت حقوق اقلیت‌ها و تبعیض قائل نشدن نسبت به آنها، از جمله موضوعات و دغدغه‌های حقوق بشری در عصر حاضر است. جمهوری اسلامی ایران در اصل سیزدهم قانون اساسی خود بر حفظ حقوق اقلیت‌ها تأکید دارد و آن‌ها را در برخورداری از حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یکسان با سایر شهروندان برشمرده است. این در حالی است که برخی از کشور‌های مدعی حقوق بشر مانند آمریکا و کانادا که سابقه خوبی در کارنامه حقوق بشری خود ندارند و مشهور به نقض حقوق اقلیت ها، بومیان، مهاجران و سیاهپوستان هستند؛ ایران را به نقض حقوق اقلیت‌ها متهم می‌کنند.

با فرا رسیدن سال جدید میلادی، همزمان با برگزاری جشن کریسمس در سایر کشورها، اقلیت‌های دینی نیز در سراسر ایران مشغول برگزاری جشن‌ها و مراسم و آئین مذهبی خود هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید