چهارشنبه, 13 دی 1396 11:39

جشن کریسمس با حضور برخی از نمایندگان اقلیت‌ها در بازداشتگاه اوین برگزار شد

جشن کریسمس با حضور برخی از نمایندگان اقلیت‌ها در بازداشتگاه اوین برگزار شد

به گزارش رادیو آشوری به نقل از اداره کل زندان‌های استان تهران، همزمان با سالروز میلاد حضرت مسیح  مراسم باشکوهی با حضور مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان، کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور، آریس شاهمیریان، گری کوریس نرسیسان، وانیا سرگیز، یویالیت آلدو از کشیشان کلیساهای استان و مسئولین ذیربط و مددجویان مسیحی در بازداشتگاه اوین برگزار شد .

در این مراسم چهارمحالی مدیر بازداشتگاه اوین ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح و فرا رسیدن سال نوی میلادی از همکاری و تعاملات ریاست سازمان زندان‌ها و مدیرکل زندان‌های استان تهران در راستای برگزاری مراسم مذکور گفت: احترام به اقلیت‌های مذهبی در فرهنگ ایرانیان از دیرباز بوده و زبانزد خاص و عام است .

 

 

همچنین بت کلیا  نیز با مهم شمردن این مراسم در بازداشتگاه با توجه به هجمه های حقوق بشری در ایران از سوی معاندان و حافظان به ظاهر حقوق بشر در جهان با محکوم کردن بیانیه های ضد ایران در مجامع بین المللی، گفت: کسانی که در دنیا بوق و کرنای پایمال شدن حقوق شهروندی اقلیت‌ها در دنیا را بدست گرفته اند بیایند و با دیدن اینگونه مراسمات که با آزادی کامل در سراسر میهن مان برگزار می شود، فکری به حال رعایت کرامت انسانی در کشور خود کنند.

وی ادامه داد: اقلیت ها در ایران نیاز به قیم بیگانه ندارند چرا که اصل رعایت حقوق بشر در این مرز و بوم رعایت می شود .

وانیا سرگیز کشیش کلیسای آشوری کلدانی کاتولیک نیز در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران این مراسم با خواندن دعای مخصوص طی سخنانی این گونه مراسمات در سطح زندان‌های کشور را بی نظیر خواند .

خواندن سرودهای مذهبی، اجرای موسیقی و اهدای هدایای مخصوص سال نو میلادی از سوی مدعوین و توزیع نان متبرک از سوی کشیشان به مددجویان مسیحی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید