یکشنبه, 17 دی 1396 12:09

ارومیه نمادی از همزیستی محبت آمیز مسیحیان و مسلمانان است

ارومیه نمادی از همزیستی محبت آمیز مسیحیان  و مسلمانان است

 علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در آئین ویژه سال نو میلادی که در کلیسای ارامنه ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه مسلمانان و مسیحیان سال های متمادی در کنار هم در ارومیه تحصیل، کار و زندگی کرده اند، گفت: این شهرستان نمادی از همزیستی محبت آمیز مسلمانان و مسیحیاناست.

وی افزود:  مسیح از مبشران محبت، صلح و آرامش بوده و اسلام نیز پس از دین مسیحیت همین موارد را مورد تاکید قرار داده است.

رادفر با تاکید بر تداوم همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان ارومیه با تکیه بر احترام متقابل، اظهار کرد: دین مبین اسلام و مسیحیت شباهت های زیادی نسبت به هم دارد و مسیحیان از دوران صدر اسلام بهترین رفتار را با مسلمانان داشتند.

وی با اشاره به برخی از جلوه های همزیستی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان در ارومیه، افزود: نام بسیاری از دختران مسلمان ارومیه بر اساس اعلام ثبت احوال، ' مریم' و بسیاری از پسران نیز 'عیسی' است.

رادفر ادامه داد: در محله 'مهدی القدم' ارومیه مسجد مسلمانان در کنار کلیسای ارامنه قرار دارد و یادواره های شهدای مسلمان و مسیحی به صورت همزمان برگزار می شود.

به گفته وی مسیحیان با روی سفید از امتحان های انقلاب اسلامی بیرون آمدند و در هشت سال دفاع مقدس در کنار برادران مسلمان از میهن خود دفاع کرده و در این راه جانباز و شهید تقدیم کردند.

رادفر اظهار کرد: مسیحیان همواره در کنار سایر ایرانیان قرار گرفته اند و مسئولان نظام نیز بر اساس قوانین و آموزه های دینی در خدمت این عزیزان هستند.

در ادامه این آئین علی مصطفوی، مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان غربی نیز پیام تبریک استاندار به مناسبت میلاد عیسی مسیح(ع) و آغاز سال 2018 میلادی را خطاب به آشوریان و ارامنه ارومیه قرائت کرد.

آذربایجان غربی با وجود زندگی مسالمت آمیز مسلمانان، زرتشتیان و مسیحیان در طول سال های متمادی به رنگین کمان اقوام و ادیان الهی شهرت یافته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید