پنج شنبه, 10 اسفند 1396 12:43

بازگشایی مقدس ترین کلیسای جهان

بازگشایی مقدس ترین کلیسای جهان

به دنبال توقف فعالیت کلیسای القیامه در شهر قدس در اعتراض به اخذ مالیات توسط رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور داد که برنامه اخذ مالیات و عوارض از املاک و اماکن متعلق به کلیساهای مسیحیان در سرزمین های اشغالی متوقف شود، اقدامی که از سوی رسانه ها و تحلیلگران به عنوان پیروزی کلیساهای قدس تعبیر شده است.

به گزارش امروز (چهارشنبه) پایگاه خبری یورونیوز، 'نیر برکت' شهردار قدس با اعلام این خبر اظهار داشت که برنامه اخذ مالیات و عوارض از املاک و مستغلات متعلق به کلیساهای مسیحیان در سرزمین های اشغالی فلسطین متوقف شده است.
رژیم صهیونیستی قصد دارد از کلیساهای واقع در شهر قدس با این ادعا که کلیساها در فعالیت های تجاری دخیل هستند، مالیات اخذ کند و آنها را از معافیت های مالیاتی برای عبادت خارج نماید.
برکات در صفحه شخصی خود در توییتر گفته بود که ادامه معافیت های مالیاتی و عوارض بر املاک و دارایی های تجاری کلیساها که شامل هتل ها و شرکت های جزء می شود، غیر منطقی است.
مقامات کلیساها در شهر قدس دریافت مالیات و عوارض از سوی رژیم صهیونیستی را به مثابه حمله بی سابقه به مسیحیان در ارض مقدس (قدس) توصیف کردند.
متولیان کلیساهای کاتولیک رومی، اروتدوکس یونانی و نیز کلیسای ارامنه در آغاز هفته جاری در برابر درب بسته کلیسای القیامه تاکید کردند که تسلیم فشار شهرداری قدس نخواهند شد و تا تصمیم اسقف های اعظم، فعالیت این کلیسا متوقف خواهد ماند.
گفته می شود، کلیسای مقبره مقدس که قیامت یا رستاخیز نیز نامیده می شود، مکانی است که پیکر حضرت مسیح (ع)مصلوب، سه روز در آن قرار داشت تا به آسمان عروج کرد و یکی از مهم ترین اماکن مقدسه برای مسیحیان جهان محسوب می شود.
برخی از روحانیون مسلمان فلسطینی نیز دیروز (سه شنبه) برای اعلام همبستگی با مقامات و سران کلیساها در اعتراض به تصمیم مقامات رژیم صهیونیستی در مقابل کلیسای القیامه تجمع کردند.
رژیم صهیونیستی ادعا کرده که 800 باب مستغلات و اماکن متعلق به کلیساهای شهر قدس بالغ بر 90 میلیون دلار بدهی دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید