جمعه, 21 ارديبهشت 1397 21:25

گزارش تصویری -محبوبیت حزب‌ا... در میان مسیحیان

 گزارش تصویری -محبوبیت حزب‌ا... در میان مسیحیان

 

به گزارش رادیو آشوری تحقیقاتی که روزنامه‌نگاران مستقل در رابطه با جایگاه حزب‌ا... در میان شهروندان مسیحی به عمل آورده‌اند حاکی از محبوبیت بالای این حزب در میان این قشر از جامعه لبنان است. بسیاری از مسیحیان لبنانی هوادار حزب‌ا... هستند، چراکه این گروه تعصبات فرقه‌ای ندارد و از مسیحیان چون دیگر اقوام حمایت می‌کند.

آزادسازی روستای «مالولا» ( Maloula) که یک روستای مسیحی‌نشین در لبنان است از دست گروه‌های تروریستی چون داعش و مسلح ‌کردن ساکنان این روستا برای مقابله با گروه‌های مشابه توسط حزب‌ا... از دلایل محبوبیت این حزب در میان مسیحیان است. در یک کلام باید گفت که محبوبیت حزب‌ا... دو دلیل عمده دارد: نخست ارائه خدمات اجتماعی چون کمک در حوزه‌های سلامت و بهداشت و حمایت‌های آموزشی این شکاف عمیق که دولت از پر کردن آن ناتوان بود توسط این حزب پر کرده است و همین مساله میزان وفاداری به این حزب را تا حد بسیاری ارتقا داد و دوم دفاع از مرز‌ها و تمامیت ارضی لبنان که برای دهه‌ها برعهده این حزب و طرفدارانش بوده است

طرفداران بی شمار این حزب در کشور لبنان صرفا شیعیان این کشور نیستند ، نکته ای که کمتر به آن در رسانه های داخلی پرداخته می‌شود این است که بسیاری از همایش ها و جلسات حزب الله را قشر کثیری از طرفداران  از جمله مسیحیان این کشور تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید