پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 12:47

الفرات منتشر کرد؛ نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق / صدر اول شد؛ نصر و فتح دوم و سوم

الفرات منتشر کرد؛ نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق / صدر اول شد؛ نصر و فتح دوم و سوم

خبرگزاری الفرات عراق نتایج نهایی انتخاباتی عراق را اعلام کرد که بر اساس آن جریان سائرون وابسته به مقتدا صدر با کسب ۵۴ کرسی و با فاصله اندک و با اختلاف دو کرسی با فهرست العبادی در صدر قرار گرفت.
به گزارش راسخون به نقل از تسنیم، خبرگزاری الفرات عراق نتایج نهایی انتخابات عراق را اعلام کرد. بر اساس گزارش الفرات ، فهرست سائرون 54 کرسی، فهرست النصر 52 کرسی، فهرست الفتح 49 کرسی، فهرست القانون 25 کرسی، فهرست الحکمة 22 کرسی در پارلمان عراق را به دست آوردند.
هنوز نتایج رسمی نهایی انتخابات عراق از سوی کمیسیون عالی انتخابات این کشور اعلام نشده است. 
انتخابات پارلمانی عراق روز شنبه 22 اردیبهشت ماه برگزار شد و نتایج اولیه آن در 18 استان از سوی کمیسیون انتخابات در سه مرحله ( ابتدا در 10 استان، 6 استان در مرحله دوم و 2 استاندر مرحله سوم) منتشر شده بود.
بر اساس این گزارش، فهرست "السائرون" وابسته به مقتدا صدر؛ رهبری جریان صدر با کسب 54کرسی پارلمانی در صدر قرار گرفت.
ـ فهرست "النصر" وابسته به حیدر العبادی نخست وزیر عراق که پیش بینی ها از پیروزی وی در انتخابات حکایت داشت ، با کسب 52 کرسی بعد از سائرون در مرتبه دوم قرار گرفت.
فهرست "الفتح" وابسته به هادی العامری رئیس سازمان بدر که نقشی تعیین کننده در شکست گروه تروریستی داعش در عراق داشته، با اخذ 49 کرسی جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. 
فهرست "دولت قانون" به ریاست نوری المالکی معاون ریاست جمهوری و نخست وزیر سابق عراق و دبیرکل حزب الدعوة اسلامی 25 کرسی را به خود اختصاص داد.
جریان "حکمت ملی" به ریاست عمار حکیم؛ رئیس سابق مجلس اعلای اسلامی عراق نیز 22 کرسی پارلمانی را از آن خود کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید