دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 12:01

رئیس انجمن آشوریان ارومیه با تسلیت درگذشت حجت الاسلام حسنی به رهبر معظم انقلاب، مردم و خانواده ایشان، گفت: این روحانی مبارز احترام ویژه ای نسبت به اقلیت های دینی قایل بود.

 رئیس انجمن آشوریان ارومیه با تسلیت درگذشت حجت الاسلام حسنی به رهبر معظم انقلاب، مردم و خانواده ایشان، گفت: این روحانی مبارز احترام ویژه ای نسبت به اقلیت های دینی قایل بود.

ارومیه به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از خبر گذاری ایرنا :رئیس انجمن آشوریان ارومیه با تسلیت درگذشت حجت الاسلام حسنی به رهبر معظم انقلاب، مردم و خانواده ایشان، گفت: این روحانی مبارز احترام ویژه ای نسبت به اقلیت های دینی قایل بود.

استانلی سیمونز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حجت الاسلام حسنی همواره در حل مشکلات اقلیت های دینی پیشگام بود و در رفع مشکلات آنان تلاش جدی داشتند.
وی ادامه داد: حجت الاسلام حسنی همواره تاکید می کرد که «اقلیت های دینی عزیز ما هستند» و به حق می توان گفت که انسانی لایق و شایسته بود.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه افزود: هر اندازه که از حجت الاسلام حسنی گفته شود، کم است و نمی توان شجاعت، رشادت و فداکاری های او را توصیف کرد.
وی با بیان اینکه دغدغه حجت الاسلام حسنی خدمت به انقلاب و کشور بود، گفت: ایشان با تمام توان به مبارزه با ضد انقلاب و منافقان پرداخت و می توان گفت که نماد امنیت و آرامش در منطقه بوده است.
رئیس انجمن آشوریان ارومیه با اشاره به اینکه نقش حجت الاسلام حسنی قبل و بعد از پیروزی انقلاب ستودنی و قابل تحسین است، افزود: حجت الاسلام حسنی را می توان یکی از پایه گذاران نظام اسلامی برشمرد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام غلامرضا حسنی، مبارز انقلابی و نستوه تاریخ آذربایجان غربی و امام جمعه سابق ارومیه شامگاه دیروز در 91 سالگی دار فانی را وداع گفت.
حجت الاسلام غلامرضا حسنی متولد 1306 در روستای 'بزرگ‌ آباد' در 30 کیلومتری ارومیه است و پیش از نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی، نماینده اولین دوره مجلس در این شهر بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید