سه شنبه, 08 خرداد 1397 12:48

زشت,روستای تاریخی بسیار زیبا و رویایی در ترکیه +تصاویر

زشت,روستای تاریخی بسیار زیبا و رویایی در ترکیه +تصاویر

زشت,روستای تاریخی بسیار زیبا و رویایی در ترکیه +تصاویر

زشت,روستای تاریخی بسیار زیبا و رویایی در ترکیه +تصاویر

در جنوب غربی ازمیر ترکیه روستایی به نام شیرینجه واقع شده است که جذابیت های زیادی دارد که همه ساله گردشگران زیادی به این روستا سفر می کنند

در ترکیه روستاهای تاریخی زیادی وجود دارد که یکی از این روستای تاریخی ترکیه شیرینجه است این روستا در ازمیر قرار دارد که خانه های قدیمی و تاریخی با سقف های چوبی در این روستا دیده می شود قبل از جنگ یونان و ترکیه در این روستا  یونانی ها زندگی می کردند نام دیگر این روستا زشت است در ادامه با روستای شیرینجه که روستای تاریخی ترکیه است آشنا شوید.

روستای تاریخی ترکیه

شیرینجه یک دهکده زیبا و کوچک به روی تپه ها در جنوب غربی استان ازمیر است که خانه های قدیمی با دیواره های سفید در ‏کنار سقف های چوبی و خیابان های سنگ فرشش ، موجب می شوند که شما آن را همانند خانه اتان دوست داشته باشید. ‏‏ ‏ ‏

پیش از جنگ بین یونان و ترکیه ، این منطقه یک روستای یونانی نشین بوده است که در زمان امپراطوری عثمانی در این دهکده ‏کوچک و زیبا زندگی می کردند که در ابتدا نام این روستا را ‏Cirkince‏ به معنای ” زشت ” گذاشتند تا شاید با این نام موجب شوند ‏تا افراد کمتری به دنبالشان بیایند.

پس از توافق صورت گرفته بین یونان و ترکیه در سال ۱۹۲۳ ‏ ، دولت ترکیه مسیحیان یونانی ‏را که بیشترشان در این روستا زندگی می کردند به یونان بازگرداند و یونانی ها نیز ترک های مسلمان را به ترکیه بازگرداندند و ‏ترک ها جایگزین یونانی های ساکن این روستا شدند و نام آن را از ‏Cirkince‏ به ‏Sirince‏ به معنای “شیرین و دلنشین” تغییر ‏دادند.‏‏

شیرینجه روستای تاریخی ترکیه امروزه نه تنها بین گردشگران ترک مشهور است بلکه گردشگران کشورهای دیگر نیز اخیرا از این روستا ‏استقبال کرده اند. خانه های یونانی ها همان ظاهر اولیه خود را دارند و طبیعت بکر و میوه های طبیعی و ارگانیک این روستا نیز ‏از دلایلی هستند که گردشگران زیادی را به خود می کشانند. ‏

روستای تاریخی ترکیه

پیش از جنگ بین یونان و ترکیه ، این منطقه یک روستای یونانی نشین بوده است

شیرینجه ‏روستای تاریخی ترکیه

این روستا کوچک است و به راحتی می توانید در آن به قدم زدن بپردازید و کل روستا را ببینید ، علاوه بر آن در رستوران های ‏مختلفی که در این روستا قرار دارند انواع غذاهای محلی را که با مواد غذایی تازه و طبیعی تهیه می شوند امتحان کنید.یا اگر ‏دوست داشتید تا شبی را در این روستای آرام و دلنشین بگذرانید چند هتل شیک با قیمت مناسب برای اقامت در این روستا وجود ‏دارد که برخی از آنها خانه های روستایی هستند که بازسازی شده و بعنوان سوییت به خانواده ها اجاره داده می شوند. ‏ ‏ رفتن به شیرینجه روستای تاریخی ترکیه کار سختی نیست ، اگر به ازمیر سفر کردید یا از کوش آداسی برای بازدید از افسوس ‏‎(Ephesus)‎‏ آمدید ، از ‏شهر سلجوک ‏‎(Selcuk)‎‏ که در هشت کیلومتری شیرینجه قرار دارد به راحتی می توانید با مینی بوس به این روستا بروید.

روستای تاریخی ترکیه

رفتن به شیرینجه کار سختی نیست

مینی ‏بوس ها از سلجوک هر یکساعت یکبار به سمت شیرینجه حرکت می کنند و این مسیر کمتر از ۲۰ دقیقه طول می کشد. ‏ ‏ اگر می خواهید به این روستا بروید بهتر است تا سفرتان را به روزهایی غیر از آخرهفته ها ( بخصوص یکشنبه ها ) موکول کنید ‏چرا که جمعیت زیادی از محلی ها و گردشگران ترک در روزهای یکشنبه و بخصوص بعداز ظهرهای دو روز تعطیل هفته به ‏این منطقه می آیند و اگر بخواهید بیشترین استفاده را از سفرتان ببرید بهتر است روزهای خلوت تر به این روستا بروید.‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏‏‏‏ ‏‏ ‏ ‏‏ ‏

روستای تاریخی ترکیه

روستای شیرینجه امروزه بین گردشگران ترک مشهور است

درباره روستای شیرینجه  بیشتر بدانید ‏

همچنین بخوانید :  جاذبه های گردشگری ترکیه ومناظر زیبای آن+تصاویر

کسب و کار مردم در روستای شیرینجه

شغل اصلی و منبع درآمد مردم این روستا کشاورزی بود. رفته رفته به خاطر گذشته تاریخی نادر و زیبایی بی حد و حصر، نام شیرینچه بر سر زبان ها افتاد. نام روستای شیرینچه در داستان ها، مستندها، برنامه های تلوزیونی مسافرتی بارها شنیده شد و آن را به یک مکان توریستی تبدیل کرد.

امروزه صنعت اصلی مردم گردشگری است. بسیاری از ساکنان آن خانه های خود را به رستوران، هتل و فروشگاه تبدیل کرده اند. امروز روستای شیرینچه را به خاطر زیتون ها و هلوهایش که در تیر ماه می رسند می شناسند. همچنین گردشگران می توانند محصولات درمانی گیاهی زیادی مانند انواع چای، مریم گلی، انواع برگ های خوراکی، قالب های صابون تهیه شده از زیتون و لوسیون های روغن زیتون را این جا تهیه کنند.

روستای تاریخی ترکیه

شغل اصلی و منبع درآمد مردم این روستا کشاورزی بود

شیرینچه روستای تاریخی ترکیه امروز تلفیق جالبی از فرهنگاهی ترک و یونانی است. ساکنان آن ۶۰۰ خانوار هستند. گردشگران از عکس گرفتن با خانه های قدیمی یونانی لذت می برند. اغلب این خانه ها بازسازی و تبدیل به رستوران شده اند. یک کلیسای متروکه ارتودکسی متعلق به قرن ۱۹ نیز در روستا وجود دارد.

آخر هفته ها شیرینچه پر از اهالی ترکیه می شود که برای گشت و گذار از شهرهای بزرگی مانند ازمیر به این جا می آیند. اگر تصمیم به دیدن کردن از شیرینچه را دارید ما روزهای وسط هفته را پیشنهاد می کنیم.

جذابیت های روستای شیرینجه

هنگامی که وارد روستا می شوید ساختمان جذابی در سمت شما قرار دارد که بزرگ ترین رستوران روستای شیرینچه آرتمیس است. در این رستوران می توانید غذاهای محلی لذیذ و با کیفیت را در حالی که بهترین منظره از روستا را پیش رو دارید نوش جان کنید. اغلب خانه های روستای شیرینچه در طول قرن نوزدهم یا شاید قبل از آن زمانی که یونانی ها در آن زندگی می کردند به سختی ساخته شده اند. امروز تعداد کمی از آن ها بازسازی کرده اند و به پانسیون تغییر کاربری داده اند تا میزبان مهمان هایی باشند که شب قست اقامت در روستا را دارند.

در اطراف خیابان های بلند روستا مغازه های زیادی را برای خرید پیدا می کنید. بعد از صنعت گردشگری هنوز کشاورزی حرفه اصلی مردم شیرینچه به حساب می آید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید