یکشنبه, 17 تیر 1397 10:42

کلیسای مارگیورگیز ارومیه مرمت شد

کلیسای مارگیورگیز ارومیه مرمت شد
کلیسای مارگیورگیز ارومیه بعد از مرمت و بازسازی دوباره در اختیار آشوریان ارومیه قرار گرفت.

به گزارش سایت رادیو آشوری: کلیسای مارجوورگیز این شهر که در منطقه حاشیه نشین ریحان آباد قرار دارد یکی از آثار باستانی زیبا و مهم ارومیه به شمار می رود که سالیان سال محل عبادت مسیحیان خداجوی بوده و امسال بازسازی و مرمت شد.
ارومیه از زمان های گذشته به شهر 72 ملت مشهور بوده و می توان گفت از تمامی ادیان در این شهر به طور آزادانه زندگی می کنند و برای برگزاری مراسم های مذهبی خود با هیچ گونه محدودیتی روبه رو نیستند.
کشیش کلیسای شرق آشوری ارومیه در مراسم بازگشایی کلیسای مارگیورگیز این شهر با اشاره به قدمت این مکان اظهار داشت: این یکی از قدیمی ترین کلیساهای ارومیه به شمار می رود و ما باید در حفظ و نگهداری از این کلیساها و سایر آثار باستانی فعال باشیم چرا که از هویت خود حفاظت می کنیم.
داریاووش عزیزیان افزود: طبق اسنادی که وجود دارد این کلیسا قبل از سال 1823 وجود داشته که در سال 1924 میلادی مرمت شده است و در سال 1397 شمسی نیز برای دومین بار مرمت و بازگشایی شد.
عزیزیان گفت: 30 میلیون تومان از هزینه بازسازی این کلیسا را اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی پرداخت کرد و بقیه آن را خیرین تقبل کردند تا در این فضای معنوی برای عبادت بندگان خدا باز باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید