شنبه, 30 تیر 1397 10:35

کشیش عزیزیان :جشنواره «تموز» نمونه آزادی اقلیت ها در ایران است

کشیش عزیزیان :جشنواره «تموز» نمونه آزادی اقلیت ها در ایران است

ارومیه - به گزارش سایت رادیو آشوری: کشیش عزیزیان ارومیه گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام «تموز» در ارومیه نشانگر آزادی و امنیت اقلیت های دینی در ایران اسلامی است.

«کشیش عزیزیان» روز شنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره بین المللی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری رقابت های ورزشی در عرصه بین المللی همچون جام تموز نقش مهمی در تحکیم صلح و دوستی بین ملت ها دارد.
وی بیان کرد: با برگزاری سالانه این جشنواره بین المللی، آشوریان جهان در محیطی امن دور هم جمع می شوند و نام زیبای ایران در جای جای جهان طنین انداز می شود.
کشیش عزیزیان گفت: اقلیت های دینی مقیم ایران همواره در سایه چتر امنیتی جمهوری اسلامی ایران و در کنار سایر هموطنان خود در صلح و صفا زندگی می کنند و برگزاری جشنواره جام تموز زندگی مسالمت آمیز آنان را به جهانیان یادآوری می کند.
وی ادامه داد: حمایت مسوولان نظام از انجمن آشوریان و تامین اعتبار لازم برای برگزاری این مسابقات، موجب دلگرمی و عامل افتخار آشوریان ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی شده است.
وی ادامه داد: امکانات مطلوبی در اختیار انجمن آشوریان ایران و ارومیه قرار دارد؛ ایران تنها کشور و ارومیه تنها شهر دنیاست که هر ساله آشوریان جهان را میزبانی می کند.
کشیش عزیزیان اضافه کرد: برخورداری از باشگاه خصوصی، کرسی مجلس شورای اسلامی و حمایت مالی برای برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از برکت های نظام جمهوری اسلامی ایران است که در اختیار آشوریان ایران و انجمن آشور ارومیه قرار دارد.
کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه در خصوص تاریخچه برگزاری جام تموز نیز گفت: ماه تموز در بین آشوریان به الهه باروری و برکت مشهور است و در این ماه طبیعت سرسبز و برکت های الهی بر مردم نازل می شود.
به گزارش ایرنا، مشعل هجدهمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام تموز توسط «ملوین نجاریان» تنیسور ملی پوش و نونهال ارومیه ای روشن شد.
این جشنواره 28 تیر جاری با حضور 250 ورزشکار در قالب 30 تیم ورزشی از کشورهای عراق، روسیه و ایران /تهران، پردیس و ارومیه/ به میزبانی باشگاه آشور ارومیه آغاز شد.
رقابت های ورزشی این جشنواره تا چهارم مرداد آینده در شش رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج و تنیس خاکی مردان و زنان ادامه می یابد.
جام تموز از 33 سال پیش تاکنون در شهر ارومیه به طور منظم برگزار و از سال 1379 به صورت بین المللی و با میزبانی از تیم های خارجی دنبال شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید