شنبه, 30 تیر 1397 10:55

برگزاری جشنواره آشوریان جهان؛ نشانگر آزادی اقلیت های دینی در ایران

برگزاری جشنواره آشوریان جهان؛ نشانگر آزادی اقلیت های دینی در ایران

برون مرزی - کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه در شمال غرب ایران گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام «تموز» در ارومیه، نشانگر آزادی و امنیت اقلیت های دینی در ایران اسلامی است.

 

هیجدهمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام تموز 19 ژوئیه با حضور 250 ورزشکار در قالب 30 تیم ورزشی از کشورهای عراق، روسیه و ایران به میزبانی ارومیه آغاز شده است و تا 26 ژوئیه ادامه دارد.

«داریاووش عزیزیان» کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه روز شنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره بین المللی در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: اقلیت های دینی مقیم ایران همواره در سایه چتر امنیتی جمهوری اسلامی ایران و در کنار سایر مردم در صلح و صفا زندگی می کنند و برگزاری جشنواره جام تموز زندگی مسالمت آمیز آنان را به جهانیان یادآوری می کند.

عزیزیان افزود: امکانات مطلوبی در اختیار انجمن آشوریان ایران و ارومیه قرار دارد و ایران تنها کشور جهان و ارومیه تنها شهر دنیا است که هر ساله آشوریان جهان را میزبانی می کند.

کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه تصریح کرد: برخورداری از باشگاه خصوصی، کرسی مجلس شورای اسلامی و حمایت مالی برای برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از برکت های نظام جمهوری اسلامی ایران است که در اختیار آشوریان ایران و انجمن آشور ارومیه قرار دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید