چهارشنبه, 30 آبان 1397 10:43

دیدار هیاتی از روحانیون و دانشگاهیان رومانی با نمایندگان آشوریان و ارامنه در مجلس ایران

دیدار هیاتی از روحانیون و دانشگاهیان رومانی با نمایندگان آشوریان و ارامنه در مجلس ایران

 هیاتی از جامعه روحانیون و دانشگاهیان رومانی  امروز ( سه شنبه ) با نمایندگان آشوریان و ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، « یوناتن بت کلیا » و « کارن خانلری » نمایندگان آشوریان و ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیاتی از روحانیون و دانشگاهیان رومانی ، جمهوری اسلامی ایران را کشوری با ادیان و قومیت‌های متفاوت دانستند که همه افراد در برابر قانون و دین از حقوق یکسان برخوردارند  و مطابق با عقاید و فرهنگ خود در صلح و آرامش زندگی می کنند.

« یوناتن بت کلیا » نماینده آشوریان در مجلس همچنین با اشاره به وضع کنونی جهان و ناآرامی های منطقه ای و بین المللی، گفت امروز دنیای استکبار سعی می کند همه کشورها را به زیر سلطه خود درآورد ، در حالی که بهتر است کسانی که ادعای دموکراسی و حقوق بشر دارند از تعالیم انبیاء درس بگیرند تا بتوانند دنیا را به صلح و آرامش برسانند.

« کارن خانلری » نماینده ارامنه شمال در مجلس ایران نیز گفت حضور اقلیتهای دینی در ایران، امری تصادفی نیست و آن ناشی از دلایل ایدئولوژیک و افکار و عقاید امامان شیعه است . 

اعضای هیئت مذهبی دانشگاهی رومانی هم در این دیدار ، حفظ کرامت، هویت و ارزش های اعتقادی اقلیتهای مذهبی در جامعه ایرانی را الگویی برای سایر جوامع ‌دانستند و ارتباطات بیشتر بین ادیان را درجهان معاصر ، سازنده و  ضروری خواندند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید