شنبه, 01 دی 1397 11:07

بت کلیا-جای حیوانات در منازل نیست بلکه در طبیعت است

بت کلیا-جای حیوانات در منازل نیست بلکه در طبیعت است

به گزارش رادیو آشوری ارومیه و به نقل از پایگاه خبری جامعه عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر اینکه سرمایه های کشور نباید صرف واردات حیوانات غیربومی شود بر ضرورت تدوین لایحه ادغام محیط زیست در وزارت جهاد کشاورزی تاکید کردیوناتن بت کلیا در مورد واردات حیوانات از روسیه و اوکراین، گفت: گرایش افراد از نگهداری از حیوانات خانگی به سمت حیوانات غیربومی معضلی جدی است و نشانه این است افراد هنوز به اهمیت محیط زیست و به رسمیت شناختن حقوق حیوانات پی نبرده اند.

جای حیوانات در منازل نیست بلکه در طبیعت است اما متاسفانه برخی افراد خودخواه حیوانات را از طبیعت گرفته و در منازل نگهداری می کنند و برخی نیز در حال حاضر به سمت نگهداری از حیوانات غیربومی روی آورده اند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه امروزه منازل و محیط زندگی شهری به باغ وحش تبدیل شده است، گفت: جای حیوانات در منازل نیست بلکه در طبیعت است اما متاسفانه برخی افراد خودخواه حیوانات را از طبیعت گرفته و در منازل نگهداری می کنند و برخی نیز در حال حاضر به سمت نگهداری از حیوانات غیربومی روی آورده اند.

وی با انتقاد از اینکه نگهداری از حیات وحش در منازل به پز اجتماعی تبدیل شده است، تصریح کرد: نگهداری حیوان پدیده ای نوظهور نیست و از دیرباز رواج داشته است اما نگهداری حیوانات در آپارتمان ها آن هم حیوانات وحشی و عجیب و غریب تامل برانگیز است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه نگهداری حیوانات بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم است و قاچاق حیوانات محسوب می شود، گفت: حیوانات آلودگی هایی دارند که به راحتی به انسان منتقل می شود و حتی انتقال برخی بیماری ها به انسان را نیز باعث می شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم، ادامه داد: اگر برخی امکان و شرایط نگهداری از حیوانات آن هم در فضای وسیع را دارد بهتر است نسبت به پرورش حیوانات بومی اقدام کند زیرا نگهداری حیوانات غیربومی تبعاتی را به محیط زیست کشور وارد می کند که ممکن است جبران ناپذیر باشد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سرمایه های کشور نباید صرف واردات حیوانات غیربومی شود، گفت: متاسفانه محیط زیست به دلیل کمبود امکانات و بودجه توان رسیدگی به مشکلات حوزه خود را ندارد.

وی از قاچاق حیات وحش انتقاد کرد و گفت: متاسفانه تهران مهمترین بازار قاچاق حیات وحش را به خود اختصاص می دهد و شاهد نگهداری غیرمجاز و قاچاق انواع حیات وحش و پرندگان هستیم این در حالی است که در این رابطه خلاء قانونی وجود دارد و شاهد برخورد مناسب با قاچاقچیان حیات وحش نیستیم.

بت کلیا با تاکید بر ضرورت تدوین لایحه ادغام سازمان حفاظت محیط زیست در وزارت جهاد کشاورزی، ادامه داد: با ادغام رئیس سازمان محیط زیست بیشتر می تواند در برابر مجلس پاسخگو باشد و مجلس بهتر می تواند بر آن نظارت داشته باشد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی افزود: تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح نیست و بهتر است دولت و مجلس ادغام محیط زیست در جهاد کشاورزی را در دستور کار قرار دهند.

.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید