دوشنبه, 03 دی 1397 13:34

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز سال میلادی جدید با حضور در جمع آشوریان ارومیه گفت: با عیسی مسیح(ع) کلمه بزرگ الهی متولد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز سال میلادی جدید با حضور در جمع آشوریان ارومیه گفت: با عیسی مسیح(ع) کلمه بزرگ الهی متولد شد

به گزارش سایت رادیو آشوری «سید عباس صالحی» شامگاه سه‌شنبه(4دی‌ماه) در دیدار با آشوریان ارومیه همزمان با آغاز سال جدید میلادی در سالن اجتماعات کاتولیک‌های این شهرستان با تاکید بر این مطلب، افزود: ادیان ابراهیمی، مسیحیت و اسلام نقطه مهمی از این نگاه توحیدی محسوب می شود.

 

وی ادامه داد: با عیسی مسیح(ع) کلمه بزرگ الهی متولد شد، این کلمه امتداد تاریخی پیدا کرد و تا قیامت به عنوان تجلی خداوند در جهان باقی خواهد ماند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه همزیستی پیروان ادیان توحیدی ایران در هزاره‌های متوالی ادامه داشته و همچنان پابرجاست، بیان کرد: مسیحیان و مسلمانان این سرزمین در شیرینی ها و تلخی ها و در فرازها و فرودها در کنار هم بوده اند و در دوران دفاع مقدس تجربه این همزیستی، همراهی و همیاری را دیده ایم و هنوز طعم آن در جان و دل ماست.

 

صالحی اضافه کرد: من به سهم خود و به عنوان عضوی از کابینه دولت تدبیر و امید، سلام دکتر روحانی را خدمت مسیحیان ایران و جهان می رسانم و سال جدید میلادی را برای همه انسان هایی که با مسیح زاده شده اند، همراه با صلح، صفا و صمیمت آرزو می کنم

 

بنابراین گزارش، در آغاز این آیین «توماس میرم» اسقف اعظم کلیسای شرق آشور، سال جدید میلادی را به مسیحیان تبریک گفت و پیام تبریک استاندار آذربایجان غربی به مناسبت میلاد عیسی مسیح(ع) قرائت شد.

 

«یوناتن بت کیا»، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز پیام تبریک «علی لاریجانی» به مناسبت میلاد عیسی مسیح(ع) را قرائت کرد.

 

دیدار با هنرمندان شهرهای جنوب آذربایجان غربی

یادآور می شود، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این دیدار در نشستی با هنرمندان شهرهای جنوب آذربایجان غربی به میزبانی مهاباد، به گفت و گو با آن ها پرداخت و در جریان مشکلات و مطالبات هنرمندان این شهرستان ها قرار گرفت.

صالحی همچنین با حسن محمدزاده فیلمساز، سید محمد میر قلنج خادم قرآن، کامران داوری نکو پژوهشگر و علی معین‌فر و سیامک مختاری از پیشکسوتان فرهنگی این استان دیدار و گفت‌و‌گو کرد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید