پنج شنبه, 22 اسفند 1398 10:17

ترامپ ورود مسافران از اروپا به آمریکا را ممنوع کرد

ترامپ ورود مسافران از اروپا به آمریکا را ممنوع کرد

رئیس جمهور آمریکا، با گسترش ویروس کرونا، ورود مسافران اروپایی به آمریکا را ممنوع کرد.

 "دونالد ترامپ" شیوع ویروس کرونا در آمریکا را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: «ورود تمام مسافران و کالاها از اروپا به آمریکا به استثنای بریتانیا برای مدت 30 روز ممنوع می‎ شود.»

ترامپ در شرایطی برای بریتانیا، استثنا قائل شد که آخرین آمار ارائه شده نشان می دهد، 459 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند اما در کشورهای دیگر اروپایی این رقم به مراتب کمتر است.

شهرها و ایالات مختلف آمریکا با گسترش ویروس کرونا محدودیت های گسترده ای  از جمله منع آمد و شد را به اجرا گذاشته اند.

مقامات آمریکایی، تاکنون مرگ 38 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده اند.

هم اکنون 35 ایالت آمریکا درگیر ویروس کرونا هستند.

انجمن بیمارستان‌های آمریکا اخیرا  در گزارشی اعلام کرد، احتمالا 96 میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا خواهند شد که از این تعداد 480 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

نگرانی‌ها در آمریکا درباره عملکرد دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور در قبال شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و حتی  چندین ایالت این کشور به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

پایگاه آمریکایی "تروث‌اوت" اخیرا با اشاره به اینکه 28 میلیون نفر در آمریکا فاقد خدمات بیمه هستند شیوع ویروس کرونا در این کشور را فاجعه‌بار دانست.

ویروس "کرونا" اواخر سال گذشته میلادی 2019 در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 120 کشور دیگر از جمله  آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، عربستان و امارات سرایت کرده است. 

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 119  هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 64000 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. بیش از 4300 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید