سه شنبه, 23 دی 1399 19:17

تجلیل از خانواده شهدای اقلیت‌های دینی ارومیه

تجلیل از خانواده شهدای اقلیت‌های دینی ارومیه

به گزارش رادیو آشوری هفدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم با تجلیل از خانواده شهیدان «ساکو مجنونیانس» و «سرگون اکویانس بالانجی» از شهدای شاخص اقلیت‌های دینی شهرستان ارومیه در دوران هشت سال دفاع مقدس، ۲۳ دی ماه با حضور «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و طی برقراری ارتباط زنده تصویری با استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

همچنین در جریان تجلیل از خانواده این دو شهید از اقلیت‌های مذهبی در استان آذربایجان غربی، کشیش آشوریان شرق، رئیس شورای انجمن آشوریان، رئیس شورای خلیفه جرئی ارامنه نیز حضور دارند.

شهید سرگون آکویانس بالانجی از شهدای اقلیت آشوری کشور بود که در جریان بمباران هواپیماهای دشمن بعثی در سال ۱۳۶۴ جام شهادت را نوشید. همچنین شهید ساکو مجنونیانس از اقلیت‌های ارمنی ساکن در ارومیه بود؛ او که دوران تحصیل خود را به عنوان دانش‌آموز سپری می‌کرد در بمباران هوایی جنگنده‌های عراقی در سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید از این رو «ادیک مجنونیانس» پدر این شهید به یاد فرزندش به عنوان خیر مدرسه ساز استان آذربایجان غربی اقدام به ساخت مدرسه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید