سه شنبه, 05 آبان 1394 20:10

ویکی لیکس: آمریکا از سال 2006 در تلاش برای سرنگونی نظام سوریه است

ویکی لیکس: آمریکا از سال 2006 در تلاش برای سرنگونی نظام سوریه است

ویکی لیکس: آمریکا از سال 2006 در تلاش برای سرنگونی نظام سوریه است

تهران-ایرنا- مدیر سایت ویکی لیس روز سه شنبه فاش کرد که آمریکا تلاش های خود را برای سرنگونی نظام سوریه از سال 2006 آغاز کرده است.

 

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از «جولین آسانژ» مدیر سایت ویکی لیس نوشت: ما اسناد و مدارکی را منتشر کردیم که نشان می دهد آمریکا از سال های پیش تلاش می کرده تا با ایجاد تنش و آشفتگی در سوریه، توقف سرمایه گذاری خارجی در این کشور و کمک های مالی مخفیانه به سازمان ها و نهادهای غیر دولتی، نظام سوریه را آسیب پذیر و همواره در نگرانی قرار دهد.
آسانژ در گفت و گو با خبرگزاری روسی نوفوستی افزود: همچنین آمریکا تلاش کرده با ترویج این فکر که واشنگتن تلاش می کند که تروریست ها را تعقیب و نابود کند و دولت سوریه سیطره کامل بر کشور ندارد، نظام این کشور را ضعیف و متزلزل نشان دهد.
از سوی دیگر مدیر سایت ویلی لیکس نسبت به مهاجرت گروهی شهروندان سوریه هشدار داد و اعلام کرد که ممکن است این اقدام بخشی از طرح استراژیک برای تضعیف دولت سوریه از طریق خالی کردن این کشور باشد.
وی تصریح کرد: اینکه آلمان شهروندان سوری را ترغیب به مهاجرت به این کشور می کند و ترکیه پذیرای شماری زیادی از سوری هاست، تنها هدفش متزلزل کردن دولت سوریه است.
سایت ویکی لیس با انتشار اسناد و مدارک مهمی نشان می دهد که آمریکا، قطر ، ترکیه و عربستان، از مهمترین کشورهای حامی سرنگونی بشار اسد و ایجاد بحران در این کشور هستند.
بحران سوریه از سال 2011 میلادی با ورود تروریست های مورد حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه آغاز شد و تاکنون هزاران سوری در اثر حملات تروریست ها کشته، زخمی و آواره شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید