یکشنبه, 10 آبان 1394 11:08

بان‌کي‌مون: درباره آينده اسد بايد مردم سوريه تصميم بگيرند

بان‌کي‌مون: درباره آينده اسد بايد مردم سوريه تصميم بگيرند

دبیرکل سازمان ملل گفت، اختلافات درباره سرنوشت بشار اسد رئیس جمهور سوریه نباید تلاشها برای دستیابی به آتش بس با اهداف بشردوستانه را متوقف کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی به نقل از رویتر، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز شنبه پس از دیدار با پیتر موریر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو با انتقاد از هدف قرار گرفتن غیر نظامیان در سوریه گفت، اختلافات درباره موضوع رئیس جمهوری سوریه نباید کمک رسانی و حمایت از غیر نظامیان سوری را تحت الشعاع قرار دهد.


در حمله روز جمعه به غیر نظامیان به بازاری در حومه دمشق دست کم 70 نفر کشته شدند.


بان کی مون اضافه کرد: معتقدم این مسئله به مردم سوریه مربوط می شود که آینده رئیس جمهور اسد را مشخص کنند.


این اظهارات دبیرکل سازمان ملل متحد یک روز پس از نشست وین که با حضور 17 کشور ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد برگزار شد و در آن توقف جنگ در سراسر سوریه مطرح شد بیان می شود.


وی گفت: با وجود اینکه معتقدم هنوز اختلافات اساسی وجود دارد اما امیدوارم در روزها و هفته های آینده در جهت حل سیاسی این بحران پیشرفت حاصل شود.


وی افزود در نشست وین درباره سرنوشت اسد گفتگو شد اما این نشست بیشتر بر از سرگیری روند مذاکرات برای دستیابی به صلح متمرکز بود.


بان کی مون گفت: سازمان ملل متحد برای کمک به دستیابی به آتش بس آماده است و این مسئله ای بسیار ضروری است و پس از آن آغاز روند سیاسی قرار دارد که به تشکیل حکومت مورد اطمینان غیرطائفی که هیچ کس را مستثنی نکند و قانون اساسی جدید را تدوین و انتخابات را برگزار کند منجر شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید