یکشنبه, 10 آبان 1394 11:44

میشل عون وضع کنونی لبنان را به "افسانه برج بابل" تشبیه کرد

میشل عون وضع کنونی لبنان را به "افسانه برج بابل" تشبیه کرد
رئیس فراکسیون پارلمانی التغییر و الاصلاح و نامزد مطرح تصدی ریاست جمهوری لبنان با رد اتهامات جریان 14 مارس تاکید کرد ما نه تنها کارشکنی نمی‌کنیم، بلکه خواهان رئیس جمهوری از میان مسیحیان هستیم.
  

 به نقل از شبکه المنار، "میشل عون" در سخنانی در جمع اعضای سندیکاهای صنفی گفت در سایه آنچه در لبنان و اطراف ما رخ‌ می‌دهد،قلب ما باید به سیاه‌ترین قلب تبدیل می‌شد، لبنانی‌ها با زبان بابلی(مربوط به بابل باستانی در عراق) سخن می‌گویند.

وی با یادآوری افسانه بابل باستان، گفت حال و روز امروز لبنانی‌ها شبیه وضع آن روز بابل باستان است و زبان یکدیگر را نمی‌فهمند.

خاطر نشان می‌شود بر طبق یک افسانه مردم بابل تصمیم گرفتند که برجی بسازند و با استفاده از آن برج پا به جهان خدایان بگذارند و خدایان باستان خشمگین شده و با ارسال صاعقه‌ای باعث شدند که زبان‌های متعدد پدید آید و مردم شهر بعد از بیدار شدن دیدند که زبان یکدیگر را نمی‌فهمند و هر یک به گوشه ای از جهان رفتند و ملل امروزی را تشکیل دادند.

میشل عون پس از یادآوری داستان جالب بابل باستان افزود قانون اساسی که دیگر قانون اساسی نیست، منشوری که دیگر منشور نیست و هر کس آن را بر اساس میل خود تفسیر می‌کند، ما به دنبال جلوگیری از  اجرای تصمیماتی هستیم که بر خلاف اصول و مقررات دموکراسی و قانون اساسی است، هرگز اجازه نخواهیم خواهیم داد که وزیران از سطح اختیارات خود فراتر عمل کنند.

وی با تاکید بر غیرقانونی و نامشروع خواندن پارلمان کنونی لبنان گفت چگونه یک پارلمان غیرقانونی، رئیس جمهور قانونی انتخاب کند، آنها(جریان 14 مارس) مانع‌تراشی می‌کنند و ما کارشکنی نمی‌کنیم و باعث تعطیل شدن نهادها نشده‌ایم، ما خواهان رئیس جمهوری هستیم که نماینده مسیحیان در قدرت باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید