دوشنبه, 18 بهمن 1395 09:04

نماینده آشوریان: امنیت و آرامش دستاورد انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی است

نماینده آشوریان: امنیت و آرامش دستاورد انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی است

به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از خانه ملت


نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: آرامش و امنیت دستاورد انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی است و پیروان این ادیان، انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ می دانند و به آن افتخار می کنند.

نماینده آشوریان: امنیت و آرامش دستاورد انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی است

، یوناتن بت کلیا با اشاره به اینکه برای پیروزی انقلاب اسلامی اقلیت های دینی همپای برادران مسلمان خود وارد میدان شدند، افزود: اقلیت های دینی به راحتی در اماکن مذهبی خود حاضر می شوند و به عبادت و انجام فرائض دینی خود می پردازند.
وی اضافه کرد: اقلیت های دینی نه تنها در پیروزی انقلاب اسلامی بلکه در هشت سال دفاع مقدس نیز کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته اند و معتقدند که باید در تمامی صحنه ها در کنار هموطنان خود باشند.
وی با اشاره به اینکه پیروان اقلیت های دینی در ایران نه یک اقلیت بلکه بخشی از جامعه هستند، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها جشن بزرگی برای مسلمانان است بلکه اقلیت های دینی نیز در این جشن شریک هستند.
وی ادامه داد: اقلیت های دینی برخلاف تبلیغات منفی دشمنان پس از انقلاب منزلتی دوباره یافته اند و انقلاب اسلامی نه تنها حق اقلیت های دینی را سلب نکرده بلکه نقاط ضعف قوانین مربوط به آنان را جبران کرده است.
بت کلیا گفت: علاقه مندی به وطن و نفرت از ظلم و بی عدالتی و غارت ثروت کشور توسط بیگانگان از نگرانی ها و دغدغه های مهم پیروان اقلیت دینی است.
نماینده آشوریان در مجلس با بیان اینکه انقلاب اسلامی تفاوت های بنیادین با سایر انقلاب های جهان دارد، گفت: بسیاری از انقلاب ها تنها نام انقلاب را یدک می کشند و در واقع به صورت نمادین ایجاد می شوند.
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان افزود: انقلاب اسلامی ایران از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار بوده و مهم تر از همه داشتن رهبری مقتدر و الهی این انقلاب را از سایر انقلاب ها جدا کرده است.
بت کلیا ادامه داد: آنچه موجب شد تا این انقلاب به رهبری امام راحل به پیروزی برسد، خواست اکثریت جامعه بود؛ جامعه ای که در وحدت، یگانگی و یکتاپرستی همفکر بودند.
وی با اشاره به این فرمایش امام راحل که ' توحید مذهب ما و ایران کشور ماست و ما ملت واحده هستیم'، اظهار کرد: این موضوع مهمی است و امام راحل به آن باور داشتند و همه مردم نیز به راه امام راحل ایمان دارند.
وی با اشاره به اینکه همبستگی، اتحاد، صمیمیت و یکدلی اقوام و ادیان ایرانی موجب شد تا این انقلاب پیروز و تثبیت شود، افزود: دشمنان برای جدا کردن اقلیت های دینی از نظام اسلامی توطئه های مختلف طراحی کرده اند و در این راستا رسانه های دشمن کلمات را تفسیر به رای می کنند و ریاکارانه و با تزویر و سیاست می خواهند به صورت غیرمستقیم نگرش جامعه و اقلیت های دینی را نسبت به نظام اسلامی منفی کنند.
، این نماینده مجلس وجود پنج نماینده از اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی را از دیگر دستاوردهای انقلاب برای پیروان این ادیان ذکر کرد و افزود: کلید کلیسای ما دست برادران مسلمان به امانت سپرده می شود و وقتی ما می خواهیم در کلیسا حاضر شویم، مسلمانان با ما همکاری می کنند و این خود بزرگترین دستاورد انقلاب برای ماست.
وی با اشاره به ملاقات امام راحل با اقلیت های دینی در دهه 60 گفت: ما هیچگاه رهنمودهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه ایران مال همه است و ما ملت واحد هستیم، فراموش نخواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید