سه شنبه, 19 بهمن 1395 09:45

نماینده آشوریان در مجلس: انقلاب اسلامی یادگیری تعلیمات دینی اقلیت ها را به پیروان ادیان هدیه کرد

نماینده آشوریان در مجلس: انقلاب اسلامی یادگیری تعلیمات دینی اقلیت ها را به پیروان ادیان هدیه کرد

 به گزارش سایت رادیو آشوری به نقل از خبر گزاری ایرنا - نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی درس تعلیمات دینی مرتبط برای اقلیت ها در مدارس وجود نداشت و پیروان ادیان مختلف در ساعت درس تعلیمات دینی از کلاس خارج می شدند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی آنان تعالیم دینی مربوط به دین خود را یاد می گیرند.

 

یوناتن بت کلیا روز دوشنبه و همزمان با دهه مبارک فجر در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی افزود: امروز پیروان ادیان مختلف به سادگی تعالیم دینی خود را یاد می گیرند در حالی که امروزه نه در آمریکا و نه در اسرائیل چنین آزادی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه امروز کسی در آمریکا و اسرائیل حق خواندن انجیل را ندارد و تنها کلیسای کاتولیک حق این کار را دارد، گفت: انقلاب چیزهای زیادی به ما داد که یکی از مهمترین و بهترین آنها حضور جوانان مسیحی در کلیساهاست.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اگرچه بسیاری از روستاهای مسیحی نشین ارومیه در پی مهاجرت اهالی از سکنه خالی شده است اما کلیساهای مسیحیان همچنان توسط هموطنان کرد یا ترک زبان نگهداری می شود.
وی گفت: وقتی امام راحل در نوفل لوشاتو بودند، بسیاری از خبرنگاران که خود را قیم اقلیت های دینی ایران می دانستند، به طرح سوال هایی در مورد وضعیت این اقلیت ها در ایران می پرداختند اما وقتی امام خمینی (ره) به ایران آمد، آشوریان و کلدانیان جزو نخستین کسانی بودند که به استقبال امام راحل رفتند و با ایشان دیدار کردند.
وی با اشاره به اینکه ما نمی خواهیم تا کسی قیم ما باشد، ادامه داد: هر گاه مشکلی برای مسیحیان آشوری و کلدانی پیش بیاید، موضوع را با رهبر معظم انقلاب مطرح کرده و آن را با نظر ایشان مرتفع می کنیم.
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان با اشاره به آزار و اذیت اقلیت های دینی در زمان طاغوت از سوی برخی افراد مدعی گفت: این اذیت و آزارها در بیش از 90 روستای مسیحی نشین باعث شد تا مسیحیان خانه و کاشانه خود را رها کرده و به تهران مهاجرت کنند و می توان گفت جمعیت قابل توجهی از مسیحیان که امروز در تهران ساکن هستند در زمان طاغوت از همین روستاهای ارومیه به تهران مهاجرت کرده اند.
وی ادامه داد: مسیحیان مهاجرت کرده امروز توان بازگشت به روستاهای خود را ندارند و در صورت بازگشت هم قدرت خرید اراضی و روستاهای خود را نخواهند داشت در حالی که اگر می مانند با حضور خود می توانستند در راستای اهداف متعالی انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کنند.
به گزارش ایرنا، یوناتن بت کلیا در 16 بهمن سال جاری نیز در مصاحبه با ایرنا گفته بود که آرامش و امنیت دستاورد انقلاب اسلامی برای اقلیت های دینی است و پیروان این ادیان انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ می دانند و به آن افتخار می کنند.
جامعه مسیحیان آشوری و کلدانی در دوران دفاع مقدس 26 شهید و 23 جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و در زمان حاضر یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید