پنج شنبه, 31 فروردين 1396 13:01

بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس -نظر آیت الله جنتی بدعتی بر خلاف قانون است

بت کلیا نماینده آشوریان  در مجلس -نظر آیت الله جنتی بدعتی بر خلاف قانون است

به گزارش رادیو آشوری و به نقل ازایسنا نماينده آشوريان در مجلس شوراي اسلامي در نامه‌اي به علي لاريجاني، خواستار رسيدگي به موضوع نظر اخير فقهاي شوراي نگهبان مبني بر جلوگيري از ورود پيروان اديان الهي به انتخابات شوراي شهر و روستا شد و اين نظر را در وضعيت سياسي و بين‌المللي فعلي کشور به مصلحت ندانست.

متن نامه يوناتن بت کليا - نماينده آشوريان و دبير کل اتحاديه جهاني آشوريان - به رئيس مجلس شوراي اسلامي به شرح زير است:

«برادر ارجمند جناب آقاي دکتر لاريجاني

رياست محترم مجلس شوراي اسلامي

با سلام؛

احتراماً به استحضار حضرتعالي مي‌رساند، حسب اطلاع از رسانه‌ها، دبير محترم شوراي نگهبان اخيرا و در نامه شماره ۲۳/۱۰۰/۹۶ مورخ ۱۳۹۶.۱.۲۶ خطاب به روزنامه رسمي کشور، تبصره ماده ۲۶ قانون تشکيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي کشور و انتخابات شهرداران مصوب ۱۳۷۵ را خلاف موازين شرعي اعلام و تقاضاي رد صلاحيت نامزدهاي غيرمسلمان را نموده‌اند.

نظر به اينکه موضوع تفسير اصل چهارم قانون اساسي مربوط به مقررات و مصوبات قبل از انقلاب اسلامي بوده و تسري آن به مصوبات بعد از انقلاب بدعتي است که بر خلاف قانون مي‌باشد و موجبات وهن قانونگذاري را فراهم مي‌آورد. از طرفي اين اقدام در وضعيت سياسي و بين‌المللي فعلي کشور و با توجه به موج عظيم مهاجرت ايرانيان غيرمسلمان به هيچ وجه به مصلحت نمي‌باشد.

بنابر مراتب تقاضاي عاجلانه دارد در اقدامي سريع نسبت به تعيين تکليف موضوع از طريق تقسير قانون مذکور توسط مجلس شوراي اسلامي يا تکليف و ابلاغ به هيات مرکزي نظارت بر انتخابات شوراها براي بلااثر بودن تقاضاي دبير شوراي نگهبان اقدام لازم مبذول گردد.

پيشتر از توجه و همراهي صميمانه آن جناب نهايت تشکر و سپاس را دارد. مزيد امتنان است چنانچه نتيجه به اينجانب ابلاغ گردد.

با دعاي خير

يوناتن بت کليا

نماينده آشوريان در مجلس شوراي اسلامي

و دبيرکل اتحاديه جهاني آشوريان»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید