جمعه, 29 ارديبهشت 1396 16:11

اسقف اعظم ارامنه: مشارکت بالای مردمی تحسین سطح آگاهی شهروندان را در دنیا به همراه دارد

اسقف اعظم ارامنه: مشارکت بالای مردمی تحسین سطح آگاهی شهروندان را در دنیا به همراه دارد

اسقف اعظم ارامنه حضور پر شور مردم در انتخابات را در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مهم ارزیابی کرد و گفت: این مشارکت باعث تحسین سطح آگاهی سیاسی شهروندان کشور است.

سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران که در مسجد الجواد تهران حضور یافته بود در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی در خصوص هدف خود از حضور در مسجد گفت: آمده ام تا در شور و اشتیاق رای دهندگان شریک شوم. از رضایتی که در چهره‌های مردم هست این موضوع را درک کرده‌ام که آمده‌اند شخص نفر دوم کشور را انتخاب کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا روی فرد خاصی برای انتخابات نظر دارد یادآور شد: به عنوان یک روحانی عالی مقام موضع گیری خاصی ندارم و دعا می‌کنم که مردم بتوانند انتخاب خوبی داشته باشند.

اسقف اعظم ارامنه حضور پر شور مردم در انتخابات را در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مهم ارزیابی کرد و گفت: این مشارکت باعث تحسین سطح آگاهی سیاسی شهروندان کشور است. رسانه‌های خارجی از شور اشتیاق مردم در انتخابات سخن گفته و یادآور شده‌اند که این شور و اشتیاق هیچ کاستی از کشورهای دموکراتیک و پیشرفته ندارد.

سرکیسیان در خصوص تاثیر منطقه‌ای و بین‌المللی این حضور نیز اظهار داشت: این مشارکت مردمی به رهبر انقلاب و رئیس جمهور آینده قدرتی می‌دهد که مسائل کشور را در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار بهتر و از موضع بالاتر و قدرت حل کند. ایران به عنوان یک کشور مقتدر در منطقه از این طریق می‌تواند حرف خود را به سایر کشورهای منطقه و بین‌المللی بزند.

وی ادامه داد: اگر ما همدل و همصدا باشیم و مشارکتمان در سطح بالایی باشد کشورهای خارجی نمی‌توانند تاثیری بگذارند و افکار آنها هیچ تاثیری روی کشور نخواهد گذاشت.

اسقف اعظم تهران در خصوص علت حضورش در مسجد نیز گفت: من به عنوان یک روحای ارمنی هیچ فرقی بین مکان‌هایی که سخن خدا در آن جاری است قائل نمی‌شوم چراکه در تمام این اماکن حرف خدا ساری و جاری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید