شنبه, 07 مرداد 1391 11:07

افتتاحیه جشنواره تموز اورمیه(ویدئو کلیپ)

افتتاحیه جشنواره تموز اورمیه(ویدئو کلیپ)

رادیو آشوری ارومیه :

دوازدهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی اشوریان جهان جام تموز 5 مرداد در ارومیه آغاز شد.

در این جشنواره 210 ورزشکار از کشورهای عراق گرجستان ارمنستان و روسیه و 180 ورزشکار آشوری از ایران در محل باشگاه اشور ارومیه با هم رقابت میکنند.

دوازدهمین دوره جشنواره  فرهنگی ورزشی اشوریان جهان جام تموز در 6 رشته والیبال بسکتبال فوتسال تنیس روی میز شطرنج و تنیس خاکی به مدت 9 روز برگزار خواهد گردید.

یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان در آئین افتتاح این جشنواره با اشاره به برگزاری 11 دوره جام تموز در ارومیه افزود : با برگزاری این جشنواره به دنیا ثابت کردیم که ما ایرانی هستیم و در کنار مردم ایران با آرامش و امنیت و با حقوقی برابر زندگی میکنیم و احتیاج به قیم نداریم.

او اضافه کرد وزیر ورزش ایران برای برگزاری این دوره از مسابقات جام تموز مبلغ یک میلیارد ریال کمک کرده که این نشان از احترام مردم ایران به اقوام و برابری دین و فرهنگ و مذاهب مختلف در ایران دارد.

استانلی سیمونز رئیس انجمن آشوریان ارومیه هم در این آئین گفت : به خود می بالیم که در 12 سال میزبانی جام تموز در ایران 4 هزار ورزشکار از جهان به ایران آمده اند و با افتخار به جهانیان ثابت کردیم نعمت آزادی و دموکراسی به صورت واقعیتی در ایران قابل لمس است.

در این آئین مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و آقای فتاحی یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در خصوص اهمیت این رویداد ورزشی – فرهنگی صحبت کردند.

اسقف نرسی بنیامین اسقف کلیسای شرق آشور ایران نیز در حاشیه این جشنواره گفت : برگزاری جشنواره جام تموز در ایران و ارومیه از برقراری کامل دموکراسی و احترام به اقوام و فرهنگها در ایران خط بطلانی بر تمامی ادعاهای مدعیان دروغین حقوق بشر دارد.   

 

رادیو آشوری ارومیه

رسانه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید