شنبه, 28 بهمن 1391 08:57

آخرین تحولات سوریه

آخرین تحولات سوریه

آخرین تحولات سوریه حاکی از آزاد نشدن ربوده شدگان روز پنج شنبه توسط افراد مسلح ناشناس، هلاکت دهها تروریست توسط نیروهای ارتش، انتشار اخباری درباره افزایش اختلافات و فساد در میان مخالفان و همچنین تاکید مجدد نظام سوریه بر آمادگی برای برگزاری گفتگوی ملی است.
افراد مسلح ناشناس دیروز پنج شنبه 4 مینی بوس حامل بیش از یکصد زن، مرد و کودک در مناطق الفوعه و کفریا در شهر ادلب سوریه را با هدف ایجاد تنش های فرقه ای در این کشور ربودند. در حالی که افراد مسلح قول داده بودند تا ربوده شدگان را آزاد کنند، این افراد تاکنون این عمل را انجام ندادند.
خانواده های زنان و کودکان گروگان گرفته شده نیز با انتقاد از افراد مسلح که به وعده خود در آزادی زنان و کودکان عمل نکردند، گفتند ، تروریستها درصدد ایجاد تنش های فرقه ای در سوریه هستند.
هلاکت دهها تروریست توسط نیروهای ارتش سوریه نیز بخش دیگری از تحولات میدانی جدید این کشور محسوب می شود. شبکه تلویزیونی سوریه در این باره گزارش داد، دردرگیری های سنگین عصر دیروز (پنجشنبه) میان نیروهای ارتش و گروه های تروریست در مناطق مختلف شهر حلب همچون العزیزه، کفر حمرا و الباب، دهها تروریست به هلاکت رسیده و شمار زیادی از تروریستها نیز زخمی شدند.
خبر مهم دیگر درباره تحولات سوریه مربوط به افزایش اختلافات و همچنین افزایش فساد در بدنه مخالفان نظام سوریه است.
«طارق الاحمد»، یکی از اعضای ارشد حزب ملی اجتماعی سوریه، با استقبال از پیشنهاد «معاذالخطیب»، رییس ائتلاف مخالفان دولت سوریه، برای گفت‌وگو با نظام سوریه، گفت، پیشنهاد الخطیب موجب افزایش اختلافات و چند دستگی میان مخالفان شده است.
اختلاف و چند دستگی میان مخالفان نظام سوریه پیش از این نیز در نشست های مختلف آنان علنی شده بود.
گسترش فساد و بی اعتمادی نیز دیگر مشکل مهمی است که در بدنه گروههای مخالف نظام سوریه بروز کرده است.
یکی از فرماندهان گروهک تروریستی موسوم به ارتش آزاد سوریه معروف به "ابومحمد " در این مرود اذعان کرد که فرماندهان ارتش آزاد" افرادی دزد، قاتل، غارتگر و فاسد هستند.
این فرمانده گروه تروریستی ارتش آزاد سوریه به جرم و جنایت بسیار گروههای مسلح در سوریه اذعان و خاطرنشان کرد که خود از نزدیک شاهد جنایات گروههای تروریستی مسلح در سوریه بوده است. ابومحمد ضمن برشمردن چندین تجاوز و جنایت تروریستها در سوریه گفت: کسانی که خود را فرمانده می نامیدند، ما را می فرستادند تا کشته شویم تا خودشان اموال مردم را غارت کنند.
دیگر خبر مهم تحولات سوریه این است که مقامات این کشور بار دیگر از آمادگی خود برای برگزاری گفتگوی ملی خبر داده و راه حل دیپلماتیک را تنها راه برای برون رفت از بحران جاری اعلام کردند.
فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه، دیشب (پنجشنبه شب) در هیمن زمینه با تاکید بر اینکه گفتگوی ملی و بدون پیش شرط بین نظام سوریه و مخالفان، تنها راه مسالمت آمیز برای پایان بحران این کشور است، گفت: دولت سوریه همچنان خواستار مذاکره با مخالفان است.
فیصل المقداد همچنین با اشاره به اینکه نیروهای ارتش تاکنون به موفقیت های بزرگی در برابر تروریست ها دست یافته و پیروز میدان این جنگ هستند، تاکید کرد که ارتش سوریه تا آخرین لحظه در برابر شورشیان ایستادگی خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید